אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכת השווי למתחם ה-IMAX באילת קוצצה ב-17% צילום: אביגיל עוזי

הערכת השווי למתחם ה-IMAX באילת קוצצה ב-17%

הערכת השווי שהזמינה גלובוס מקס נקבה במחיר של 51 מיליון שקל, הנמוך ב-9 מיליון שקל מההערכה הקודמת. הרווח לתשעה חודשים מתכווץ ב-88%

31.12.2008, 08:12 | גולן חזני

הערכת שווי חדשה, שהזמינה חברת גלובוס מקס, שבשליטת יורם גלובוס, על פי דרישת רשות ניירות ערך, מקצצת 9 מיליון שקל (כ-17%) מהערכת השווי הקודמת לפרויקט ה-IMAX באילת, שעמדה על 51 מיליון שקל.

כתוצאה מכך נאלצה גלובוס מקס שבשליטתו של יורם גלובוס לתאם בדרך של הצגה מחדש את דו"חות הרבעון השלישי, כדי לשקף בהם ירידת ערך של הנכסים הבלתי מוחשיים בסך 8.5 מיליון שקל. ההצגה מחדש מפחיתה כ־11% מההון העצמי של החברה מ-62.5 מיליון שקל ל-55.2 מיליון שקל. גם הרווח של החברה מצטמצם מ-9.2 מיליון שקל ל-2 מיליון שקל בלבד בתשעת החודשים הראשונים של השנה.

בהערכת השווי המקורית של הפעילות באילת הניחה החברה כי ב-2009 תחול עלייה של 4.5% בהכנסות, שתתמתן בעתיד לעלייה של 2% בשנה. הערכת השווי החדשה קובעת כי בשנתיים הקרובות לא תחול עלייה כלשהי בהכנסות החברה, וכי כעבור שנתיים תחל עלייה של 2% בשנה.

בהערכת השווי המקורית חושב היוון תזרים מזומנים בשיעור ניכיון של 9.5%,. בבדיקה החוזרת הושם דגש על חישוב מחדש של התשואה על החוב, והחברה החליטה להעמיד את שיעור הניכיון על 11%. בהערכת השווי המקורית הניחה החברה כי מ-2010 תתחיל גלובוס מקס לשלם מס חברות. לאור הורדת תחזיות הצמיחה לחברה, ובאילת בפרט, נקבע עכשיו כי מועד תשלום המס יידחה בכמה שנים, וכתוצאה מכך יירד ערך כל הנכסים הלא מוחשיים של החברה בכ־9 מיליון שקל, ויישאר הרכוש הקבוע של 41.6 מיליון שקל. את הערכת השווי החדשה ביצעה חברת חיסונים פיננסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות