אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחנך מרכז חדש לאיסוף ופילוח נתוני תאונות דרכים צילום: חיים הורנשטיין

נחנך מרכז חדש לאיסוף ופילוח נתוני תאונות דרכים

במרכז, שהוקם ע"י הרשות הלאומית החדשה לבטיחות בדרכים, תפעל מערכת שתצליב את נתוני הגורמים המתעסקים בתחום, לרבות בתי חולים, המשטרה והלמ"ס. מעתה, נפגע בתאונה יוכר כמי שפנה לטיפול רפואי, ולא כמי שדיווח על כך למשטרה

31.12.2008, 13:30 | ליאור גוטמן

נתוני תאונות הדרכים הופכים למדויקים יותר. הרשות הלאומית החדשה לבטיחות בדרכים חשפה היום (ד') את מרכז המידע החדש לאיסוף ופילוח נתוני תאונות הדרכים, הממוקם בירושלים. המרכז, שהקמתו נחשפה לראשונה ב"כלכליסט", כולל מערכת ממוחשבת, שתצליב את נתוני תאונות הדרכים, כפי שיתקבלו ממספר גורמים הפועלים בתחום, לרבות מרכזי הטראומה בבתי החולים, משטרת ישראל והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

ברשות הלאומית מדגישים, שהצלבת כל הנתונים מהגורמים המדוברים תיתן תמונה מדויקת יותר לגבי מספר התאונות והנפגעים על בסיס יומי ותתבסס, בעיקר, על נתוני מערכת הבריאות ולא על נתוני המשטרה, כך שפצוע בתאונה יוגדר כמי שקיבל טיפול רפואי ולא כמי שדיווח על כך לרשויות החוק.  

זאת ועוד, המערכת החדשה, שהוקמה בעלות של שמונה מיליון שקלים, תשודרג לקראת סוף השנה הבאה, עם הצטרפותו של מד"א כאחד מספקי הנתונים.  

בנוסף לכך, יוכלו מפעילי המערכת להשוות את מיקום התאונות עם נתוני תשתית הכבישים באזור בו קרתה התאונה.

הקמתו של מאגר המידע היא למעשה חלק מיישום המלצות ועדת שיינין, שקראה לנתח את נתוני תאונות הדרכים תוך הצלבת מספר גורמים. לדברי הרשות הלאומית, יוכלו אנשי הרשות להפיק דו"חות מתקדמים יותר, שיעזרו לנתח ולצמצם את מספר התאונות. לרשות הקהל תעמוד ספריה ציבורית לבחינה ועיון בנתונים שנאספו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות