אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה חתמה על הסכם עם חברת ביטוח המשנה Swiss-Re צילום: צביקה טישלר

מנורה חתמה על הסכם עם חברת ביטוח המשנה Swiss-Re

במסגרת ההסכם יועברו לחברת ביטוח המשנה הגדולה בעולם 20% מביטוחי השייר של מנורה מבטחים בביטוח הכללי. גם הראל הודיעה על שיתוף פעולה עם זרוע הביטוח של וורן באפט לביטוח משנה

31.12.2008, 16:57 | רחלי בינדמן
חברת הביטוח מנורה מבטחים הולכת בעקבות הראל וחותמת על הסכם עם חברת ביטוח המשנה הגדולה בעולם Swiss-Re. במסגרת ההסכם יבטח Swiss Re 25% ממרבית הסיכונים של מנורה בשייר (הפרמיה שנותרת בידי מנורה לאחר העברת חלק מהסיכונים למבטחי המשנה) בביטוח כללי. תקופת ההסכם היא למשך שנה.

ממנורה נמסר כי במסגרת עסקת ביטוח המשנה, יתקיים שיתוף פעולה מקצועי בתחום ניהול הסיכונים לטובת שני הצדדים. פרמיית ביטוח המשנה (ברוטו) בעסקה שתועבר למבטח המשנה מוערכת בסך של כ-250 מליון שקל.

 

ממנורה נמסר כי לאחר מו"מ אינטנסיבי שנמשך כחצי שנה סוכמו הפרמטרים המרכזיים של העסקה, שתיחתם בעוד כשבועיים בנוכחות בכירים של שתי החברות. חברת מנורה וחברת Swiss Re סיכמו על עסקת ביטוח משנה מסוג Multi Line Quota Share לפיה תשתתף Swiss Re ב-25% מתיק הביטוח האלמנטרי בשייר של מנורה.

ארי קלמן מנכ"ל מנורה מסר כי "ההסכם מקטין את החשיפה הביטוחית של מנורה והופך את מנורה לחברה 'מועדפת' ב-Swiss Re מבחינת פתרונות ביטוח משנה גם בענפים אחרים, פתיחת מערכת ההדרכה של Swiss Re לכלל עובדי מנורה, שיתוף פעולה בהחדרת מוצרים חדשים ותמיכה ביישום SOLVENCY II וכו'. העסקה ממצבת את מנורה לקראת ישום תקנות SOLVENCY II בשנת 2012 מאחר ומקטינה משמעותית את דרישות ההון מבוסס סיכון". קלמן מסר עוד כי "בפרספקטיבת השוק כולו מדובר בעסקה חשובה שכן היא מייצרת פתרון המותאם ל - SOLVENCY II ומוכיחה את מחויבות מבטח המשנה הגדול בעולם לשוק הישראלי".

עוד נמסר ממנורה כי "העסקה הינה שיתוף פעולה ייחודי וראשון מסוגו בשוק הישראלי שהתאפשר הודות למערכת היחסים בין החברות ולמחויבות של Swiss Re לשוק הישראלי במיוחד בתקופה הכלכלית והביטחונית המיוחדת והמורכבת כמו העת הנוכחית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות