אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בהזדמנות: הבתים הכי יפים על המדף

המשבר של שנת 2008 מכה בשוק מגורי היוקרה בארץ, כלכליסט מציג כמה מהבתים היקרים ביותר במדינה, שעשויים להפוך להזדמנויות מעניינות עבור חדי העין ובעלי הכיסים העמוקים

01.01.2009, 10:39 | שי פאוזנר, דותן לוי ואורי חודי

בניגוד לכל תחזיות הקיפאון או הנפילה שיספוג השנה שוק הנדל"ן בישראל (שכנראה יתממשו ברובן), החלטנו לפתוח את השנה דווקא במבט אופטימי.

שנת 2009 תהיה, ככל הנראה, אחת מהשנים שבהן נולדות הזדמנויות של ממש בענף הנדל"ן. המשבר הנוכחי עתיד לפגוע קשה מכל בשוק מגורי היוקרה, אולם הוא גם ייצור בו את ההזדמנויות המעניינות ביותר בענף. הכסף שהלך ונעלם בחודשים האחרונים בהשקעות פיננסיות, והפחד מהרעה במצב הביטחוני ומהמשך קריסתם של השווקים בעולם, מותיר את רוב הקונים הפוטנציאליים של נכסי יוקרה מחוץ לתמונה, והמוכרים נהפכים ללחיצים יותר ולסבלניים פחות. להלן כמה מנכסי היוקרה יוצאי הדופן שנמצאים כיום על המדף בשוק המקומי. מי ש"הפרוטה" אינה מצויה בכיסו יכול לפחות לחלום.

 

הרצליה פיתוח הרצליה פיתוח הרצליה פיתוח
הרצליה פיתוח

מחיר מבוקש: 25 מיליון דולר

וילה ברחוב היקר במדינה - רחוב גלי תכלת. הרחוב מוכר בעיקר כמשכנם של רבים מהשגרירים הזרים בישראל. לאורך השנים התגוררו בו שגרירים של ארצות הברית, סין, הודו, מצרים ואחרים. הבית המוצע למכירה שייך לתושב חוץ וממוקם על המצוק המפורסם של הרצליה פיתוח, בקו ראשון לים. שטחו הבנוי הוא 700 מ"ר על מגרש בשטח של כ־1,000 מ"ר.

הבית שופץ מהיסוד לפני כמה שנים והוא כולל שיש מיובא מאיטליה וכיורים באמבטיות שעוצבו ויוצרו על ידי אמן. זהו בית "חכם" עם מערכות חשמל ותקשורת מתקדמים. מחלונות הסלון וחדר השינה נשקף הים, והבית כולל גם מעלית פנימית וחדר הקרנה. (דיווח: תילן נדל"ן)

קיסריה

מחיר מבוקש: 13 מיליון שקל

מבנה בשטח של חצי דונם בנוי על מגרש של 1.2 דונם. לבית 6 חדרים, עיצוב מרשים, חדר שינה בשטח של 80 מ"ר, נוף פתוח, בריכה גדולה בחצר, בר סקוטי, אולם סנוקר וג'קוזי. (דיווח: עידן יעקבי, רי/מקס קיסריה)

בית מהתקופה העות בית מהתקופה העות'מנית בית מהתקופה העות
ירושלים

מחיר מבוקש: 12 מיליון דולר

בית עתיק מהתקופה העות'מנית ברחוב רבי עקיבא. זהו אחד הנכסים הייחודיים והבולטים ביותר המוצעים כיום למכירה בבירה. הבית, הממוקם בסמוך למלון שרתון, מיועד לשימור והוא חלק ממתחם משכנות הדר של קרן פייר.

שטחו של הבית בן שלוש הקומות הוא 1,000 מ"ר. יש לו חלונות ענקיים בשילוב תריסי עץ עם מרפסות בכל קומה, ומעקה ברזל בעיצוב אמן. הבית נבנה בסוף התקופה העות'מנית ב־1882 על ידי משפחה סלמה, שימש משכנו של ראש העירייה הראשון של ירושלים ושימש גם את אנשי ההגנה והאצ"ל לשילוח יוני דואר בתקופת טרום המדינה. גיא איגרא ממשרד מלצר־איגרא אדריכלים נבחר לאדריכל הפרויקט לשימור הבניין, ויקפיד לשמור על הרוח הארכיטקטונית של התקופה. (דיווח: קרן פייר)

 

הבניין היקר ביותר בנווה צדק, צילום: עמית שעל הבניין היקר ביותר בנווה צדק | צילום: עמית שעל הבניין היקר ביותר בנווה צדק, צילום: עמית שעל
נווה צדק

מחיר מבוקש: 10 מיליון דולר

הבניין היקר ביותר בשכונה המבוקשת בדרום תל אביב הוא בית רחמים גורל. מדובר בבית לשימור הבנוי על מגרש בשטח של 670 מ"ר. זהו מבנה היסטורי הממוקם בין רחוב שלוש לרחבת סוזן דלל, בצמוד לבית שלוש ההיסטורי - הבית היהודי הראשון שנבנה מחוץ לחומות יפו העתיקה, שנמצא בבעלותו של אחד ממייסדי ענקית אבטחת המידע צ'ק פוינט, מריוס נכט. כיום ישנם 600 מ"ר בנוי על הקרקע, אולם לפי אישורים הנמצאים בידי הבעלים, אפשר לבנות על הקרקע עד 1,200 מ"ר. ייעוד הקרקע הוא למגורים או למלונאות. (דיווח: נדל"ן נווה צדק)

 

נווה צדק

מחיר מבוקש: 7.5 מיליון דולר

מבנה טמפלרי מהמאה ה־19 המיועד לשימור ברחוב נווה צדק. במבנה בנויים כיום 550 מ"ר בשלוש קומות המחולקות לשלוש דירות, על מגרש בשטח של 600 מ"ר. לדברי הבעלים, אפשר להפוך את המבנה לווילה פרטית ויש גם אופציה לבנות בריכת שחייה פרטית בחצר. (דיווח: נדל"ן נווה צדק)

הרצליה פיתוח

מחיר מבוקש: 5.5 מיליון דולר

בית ייחודי בסגנון טוסקני, בן 7 חדרים בשטח בנוי של 450 מ"ר, על מגרש של 550 מ"ר. הוא מחולק לארבע קומות, בחצרו בריכת שחייה, סאונה וג'קוזי והוא ממוקם באחד הרחובות המבוקשים בהרצליה פיתוח. חיפוי הבית יובא מבית בן המאה ה־19 מבלגיה, ולכל אבן חיפוי יש חותמת מבית היציקה הבלגי המקורי. מעקות הברזל בבית נבנו על ידי אמן מעין הוד, רעפי הגג הצבעוניים הוזמנו מאיטליה ועשויים חמר. הברזים יובאו מאנגליה בהשקעה של 400 אלף שקל, הקרמיקות בבית בסגנון פרובאנס. בבית גם חדר יין מעוצב על ידי אמן והאמבט בחדר השינה המרכזי הוא בסגנון פרובאנס.

(דיווח: איתן בלומברג, אנגלו־סכסון הרצליה פיתוח)

 

זכרון יעקב

מחיר מבוקש: 3.95 מיליון שקל

במרכז הוותיק של המושבה מוצע למכירה בית אבן שנבנה בשנת 1927 על ידי אחת ממשפחות המייסדים של המושבה.

הבית, המתוכנן ומעוצב ברוח התקופה, ממוקם על מגרש פינתי בשטח של כ־845 מ"ר וכולל 275 מ"ר בנויים. בבית סלון ענקי, שלושה חללי מגורים, שני חדרי רחצה וחדר אוכל עם חלונות חממה גבוהים וקמורים. בחצר האחורית ישנה גלריה עם כניסה נפרדת, מרתף יינות, חניה לארבעה כלי רכב, חצר פאטיו מוקפת קשתות אבן ומרוצפת באבן בצבע אפרסק, שהובאה במיוחד מפטרה שבירדן. הבית מאפשר הרחבה, נמצא במרחק של כ־150 מ"ר מבית אהרונסון ומהמדרחוב של המושבה ונשקף ממנו נוף לים. (דיווח: בראל נכסים)

 

כיכב בסדרה "מסודרים", צילום: עמית שעל כיכב בסדרה "מסודרים" | צילום: עמית שעל כיכב בסדרה "מסודרים", צילום: עמית שעל
קדימה

מחיר מבוקש: 3.5 מיליון דולר

הבית, שכיכב בסדרה "מסודרים", תוכנן על ידי האדריכל עודד חלף וכולל 600 מ"ר של שטח בנוי. האחוזה כולה משתרעת על שלושה דונמים, מוקפת בצמחייה עשירה וכוללת שלושה מבנים. במבנה הגדול יש שלוש קומות בשטח של כ־150 מ"ר כל אחת. חדר שינה ענקי וחדר עבודה בשטח פתוח נמצאים בקומה השנייה במבנה, וכך גם מקלחת שקופה המשקיפה על היישוב וירידה מחדר השינה ישירות לבריכה.

בקומת המרתף העילי ישנה יציאה לחצר שמשמשת חדר אורחים, וכמו כן אפשר ליהנות מג'קוזי, סאונה, חדר יין ושולחן ביליארד ענקי. בתוך הבית ישנה מעלית לשלוש הקומות, ועל גדת הבריכה מחוץ לבית ישנן שתי יחידות מפוארות שמיועדות לאורחים או לילדים בוגרים. מדובר באחוזה הגדולה ביותר המוצעת למכירה בקדימה. בית אחר באזור, בשטח בנוי של 340 מ"ר על קרקע של שני דונמים, מוצע כיום למכירה ב־4.5 מיליון שקל. (דיווח: אנגלו־סכסון)

 

חזות של וילה טוסקנית, צילום: יובל חן חזות של וילה טוסקנית | צילום: יובל חן חזות של וילה טוסקנית, צילום: יובל חן
שדה ורבורג

מחיר מבוקש: 3 מיליון דולר

במושב שדה ורבורג שבסמוך לכפר סבא עומד למכירה בית פרטי בן 11 שנה בעל חזות של וילה טוסקנית. לפני כשנתיים עבר הבית שיפוץ כללי. הוא ניצב על שטח של 14.5 דונם בשטח בנוי של 1,000 מ"ר. בבית עשרה חדרים גדולים; חדר השינה המרכזי, למשל, משתרע על פני 64 מ"ר, לא כולל חדר הארונות ויחידת האמבטיה.

עיצובו הפנימי של הבית מאופיין בתקרות גבוהות הנתמכות בקורות עץ, אח עצים בסלון, רצפת פרקט ומגרש חניה הסגור בשער חשמלי. בחצר הבית יש בריכת שחייה וגן טרופי רחב ידיים. הבית ממוקם במרכז המושב, חמש דקות נסיעה מכפר סבא, עשר דקות נסיעה מרעננה והוד השרון וכ־20 דקות מתל אביב. (דיווח: נאות שירן)

 

תל אביב

מחיר מבוקש: 2 מיליון דולר

דירת מפלס אחד ברחוב שקט בבניין ייחודי שנבנה בשנת 1992, ברחוב שקט הממוקם בסמוך לכיכר המדינה. מדובר בדירה בשטח של 190 מ"ר עם מרפסת. הדירה והבניין כולו עוצבו על ידי האדריכל עקיבא לומניץ, שנחשב לאחד מהמומחים הבולטים בישראל בעיצוב ובתכנון וילות ונכסי יוקרה.

הבניין כולל שש דירות בלבד, דירה אחת בכל קומה, ובקומה הראשונה מעל החניה - בריכה פרטית מקורה ומחוממת המשמשת רק את דיירי הבניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות