אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ מלכיאור קורא לצמצום חומרים מסוכנים בדרום בשל חשש מפגיעת רקטות צילום: יולי שוורץ

ח"כ מלכיאור קורא לצמצום חומרים מסוכנים בדרום בשל חשש מפגיעת רקטות

מלכיאור ביקש לקיים בוועדת הפנים והסביבה דיון חירום בנושא. הטענה היא כי פגיעה במקומות דוגמת רמת חובב או אזורי תעשייה, המכילים מצבור של חומרים מסוכנים, עלולה להביא לנזקים חמורים

01.01.2009, 16:31 | גלית שפיר
ח"כ הרב מיכאל מלכיאור,מראשי התנועה הירוקה מימד ויו"ר עמית של השדולה הסביבתית - חברתית, ביקש היום (ה') לקיים דיון חירום בוועדת הפנים והסביבה בנושא צמצום השימוש בחומרים מסוכנים באזור הדרום, הנמצאים בטווח של ירי הרקטות.

לדברי שמואל ברנר, לשעבר המשנה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, פגיעה של רקטה במפעלים מסוג זה עלולה לגרום לתחלואה ואף למוות. "ברמת חובב, באזורי תעשיה שונים בדרום ובמתקנים של מערכת הביטחון מאוחסן באופן שגרתי מצבור גדול של חומרים מסוכנים, אשר בהם יש פוטנציאל של נזקים חמורים במקרה של פגיעה. על פיקוד העורף והגורמים הרלוונטיים לשלוף מן המגרה את תוכניות החירום ולהורות על צעדי חירום הנדרשים לאלתר מרדיוס האיום ההולך ומתרחב".

ח"כ הרב מלכיאור: "על הרשויות לוודא כי המפעלים עושים פעולות נדרשות כדי לצמצם את כמות החומרים המסוכנים, בהם דילול והעברת החומרים המסוכנים למקום מבטחים מחוץ לטווח הטילים, האטת קצבי הייצור, ובחינת הפסקה מלאה של עבודה במקרים שונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות