אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסם השלימה העסקה לרכישת פודטק ב-20 מיליון דולר צילום: עמית שעל

אסם השלימה העסקה לרכישת פודטק ב-20 מיליון דולר

אסם רכשה את החברה באמצעות החברה הבת טבעול מידי אלי זוגלובק. נסטלה תרכוש את הקניין הרוחני של פודטק תמורת כ-9.4 מיליון דולר, ואסם תרכוש את יתרת הפעילות תמורת 10.6 מיליון דולר

01.01.2009, 17:13 | אורנה יפת
קבוצת אסם הודיעה היום (ה') כי החברה הבת טבעול השלימה את העסקה לרכישת חברת פודטק האמריקאית, מידי אלי זוגלובק, תמורת כ- 20 מיליון דולר. לאחר העסקה תהפוך אסם לשחקנית בשוק תחליפי הבשר המצוננים והקפואים בארה"ב, שהיקפו נאמד ב-600 מיליון דולר.

נסטלה תרכוש את הקניין הרוחני של פודטק תמורת כ-9.4 מיליון דולר, ואסם, באמצעות טבעול, תרכוש את יתרת הפעילות תמורת 10.6 מיליון דולר.

פודטק עוסקת בפיתוח של תחליפי בשר מצוננים, ועם השלמת העסקה תצטרף החברה לחטיבת המזון המוכן באסם, שבראשה עומד עמרי לוטן, המשמש גם בתפקיד המשנה למנכ"ל הקבוצה, גזי קפלן. חטיבת המזון המוכן כוללת את פעילות החברות טבעול, סלטי צבר, בונז'ור, טבעול אירופה ואת הפעילויות בארה"ב של פודטק וטרייב. החטיבה הוקמה על מנת להאיץ את צמיחת הקבוצה בזירה הבינלאומית ולהרחיב את פעילות טבעול וסלטי צבר גם לשוק האמריקאי. לדברי לוטן, סל המוצרים של פודטק יורחב באמצעות ייצוא ממפעלי טבעול בישראל וצ'כיה.

חברת פודטק, בבעלותו של אלי זוגלובק, הוקמה בקונטיקט ב-1995. החברה הפכה לשחקן השני בגודלו בארה"ב בתחום תחליפי הבשר המצוננים, עם מותג Veggie Patch שתחתיו משווקים תחליפי בשר על בסיס ירקות.

היקף המכירות של החברה לשנת 2008 נאמד בכ- 15.4 מיליון דולר. פודטק משווקת לרשתות שיווק אמריקאיות ביניהן קוסקו, וולמרט, סיפוויי, פבליקס וקרוגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות