אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרכבים האהובים על הגנבים: סובארו לאונה ומיצובישי לאנסר

הרכבים האהובים על הגנבים: סובארו לאונה ומיצובישי לאנסר

כך עולה מסיכום נתוני הגניבות ב-2008 . הקטנוע סאן יאנג הגיע למקום השני והמכובד ברשימת המבוקשים ביותר על ידי הגנבים. השנה מספר גניבות הרכבים היה הנמוך ביותר מזה 5 שנים

01.01.2009, 18:55 | תומר הדר

בשנת 2008 נגנבו 24,500 כלי רכב. כך עולה מסיכום נתוני הגניבות של משטרת ישראל, שהגיע לידי "כלכליסט". נתון זה הוא הנמוך ביותר בחמשת השנים האחרונות. בשנה שעברה, לשם השוואה, נגנבו 29,816 מכוניות ואילו בשנה שקדמה לה נגנבו 33,400 מכוניות.

בפסגת מצעד המבוקשות של גנבי הרכב מככבת הסובארו ליאונה, סובארו DL בפי העם. מתחילת השנה נגנבו 1,554 מכוניות מדגם זה.

במפתיע, במקום השני נמצא קטנוע. הגנבים, כך נראה, למדו להעריך כלים שלא נתקעים עם שאר המכוניות בפקקי התנועה, וסחבו 1,239 קטנועי סאן יאנג מתחילת 2008 ועד סופה. במקום השלישי נמצאת הלאנסר של מיצובישי, חביבת עם ישראל מתחילת שנות התשעים, עם 912 מכוניות גנובות וגם קטנוע קוואנג יאנג עם 912 גנבות. במקום הרביעי נמצאת האונו של פיאט עם 755 מכוניות ואילו במקום החמישי, עם 578 גנבות נמצאת סקודה אוקטביה. אוקטביות רבות נגנבות כדי לשמש כמקור לחלקי חילוף לאלפי מוניות מדגם זה שנוסעות בכבישי הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מי מפסיד
כל הגופים במדינה האמורים להלחם בנגע גניבות רכב נמנעים לטפל בבעיה, כי הם מרוויחים מהגניבות. חברות הביטוח נשארות עם דמי הפוליסה של הרכב הגנוב, יבואני רכב מרוויחים על כל רכב שמכרו,משרד האוצר מרוויח מיסים הן מיבוא ומכירת רככב והן מרווחי היבואנים וחברות הביטוח, הבנקים ממתן הלוואות לרכישת רכב, המשטרה חוסכת דלק וכח אדם בכך שאינה רודפת ועוצרת גנבי רכב, לבתי משפט שממילא עמוסים אין צורך לשפוט את הגנבים ולשרות בתי הסוהר יש פחות אסירים לטפל ולהשגיח עליהם. הנהגים קונים חלקי חילוף במחירים מוזלים מרכבים גנובים. כך כולם מרוויחים אז למה להטפל לגנבי רכב?
אריה , כרמיאל  |  03.01.09
7.
למספר 2 - אתה טועה ובגדולֱֱ!
אם נקח אפילו את החישוב שלך כי מחיר רכב חדש ממוצע הוא 120,000 ש"ח, יש לזכור כי חמישים אחוז מהמחיר הם מיסים. היות וכל רכב נגנב מוחלף בסופו של דבר ברכב חדש, על ידי הבעלים שממנו נגנב או לכל היותר בידי זה שמכר לו רכב משומש במקום זה שנגנב. כלומר נכנסו לארץ 25,000 רכבים חדשים, כתוצאה ישירה מהגנבות, והביאו לממשלה תוספת הכנסה ממיסים בגובה של 1.5 מיליארד ש"ח בלי להתאמץ ובלי להעלות מיסים. כעת תסביר לי איזה אינטרס יש לממשלה לעצור את מכת הגניבות?
חושב  |  02.01.09
לכל התגובות