אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגנת ענק בסכנין: עופרת יצוקה - פשע מלחמה צילום: איי אף פי

הפגנת ענק בסכנין: עופרת יצוקה - פשע מלחמה

ההפגנה הגדולה ביותר שידע המגזר הערבי בשנים האחרונות מתקיימת בסכנין במחאה על פעולות צה"ל בעזה. המפגינים קוראים להעמיד לדין את אולמרט, ברק ואשכנזי בגין פשעי מלחמה. ח"כ טהא: "הפסיקו להפגיז ותנהלו מו"מ לשלום"

03.01.2009, 14:45 | שרון רופא-אופיר, ynet

עשרות אלפי בני אדם יצאו היום (שבת) לרחובות סכנין כדי להשתתף בהפגנה הגדולה ביותר שידע המגזר הערבי בישראל בשנים האחרונות. המפגינים מוחים על מבצע "עופרת יצוקה" של צה"ל ברצועת עזה וקראו לשפוט את האחראים בגין פשעי מלחמה. 

יושב ראש מפלגת בל"ד, חבר הכנסת ג'מאל זחלקה, שהיה ממשתתפי ההפגנה: "זו אכן ההפגנה הגדולה ביותר שידענו בעשור האחרון. הציבור הערבי מאוחד בדרישה להפסיק את המלחמה מיד". זחלקה קרא להעמיד לדין בינלאומי את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, את שר הביטחון, אהוד ברק, ואת הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי.

גם יושב ראש תנועת חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, הגיע להפגנה בסכנין והכריז כי מדובר בצעד נוסף של מחאה על רקע "הטבח המתמשך נגד העם הפלסטיני בעזה. ההפגנה היא תשובה לאלה שמהמרים על המוטיבציה של האוכלוסייה הערבית להביע את עמדתה האיתנה נגד מנטליות הכיבוש והגזענות. אנחנו כאן ותמיד נהיה כאן עד שהמנטליות הזו וכל אלה שמיישמים אותה יעברו מן ההיסטוריה".

חבר הכנסת ואסל טהא מבל"ד אמר בעצרת ההמונים: "זו אחת ההפגנות הגדולות שידענו, כי היא נוגעת לכל משפחה ומשפחה. אנשים מבקשים להביע את הכאב על ידי הזדהות עם בני עמנו. אני קורא לממשלת ישראל - די להרג, די לפשע. תפסיקו את ההפגזות ותנהלו משא ומתן אמיתי לשלום צודק עם כולם".

משטרת המחוז הצפוני בהיערכות מיוחדת

משטרת המחוז הצפוני ממשיכה בהיערכות המיוחדת על רקע פעולות המחאה. אלפי שוטרים פרוסים ברחבי המחוז ושמים דגש רב על ההפגנה והתהלוכה בסכנין. במשטרה מעריכים כי העצרת תסתיים ללא הפרות סדר, אך מדגישים כי אם יהיו כאלה - הן עלולות להבעיר את כל האזור. לפי שעה, הכבישים והצירים פתוחים.

פעילי ימין ממפלגת ישראל ביתנו מפגינים בארבעה צמתים בצפון - מגידו, מחניים, תשבי וגולני. בכל צומת עומדים כ-100 מפגינים המחזיקים שלטים וקוראים במגאפונים: "בלי נאמנות, אין אזרחות", "הגמגום של ישראל מול ההקצנה של ערביי ישראל מכרסם במדינה היהודית", "יש לשנות כיוון מיד, בתמורה לאזרחות מלאה יש לתבוע מכל אזרח לנאמנות מלאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות