אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתח השוק של האקספלורר ממשיך לרדת צילום מסך: google.com

נתח השוק של האקספלורר ממשיך לרדת

נתח השוק של הדפדפן אינטרנט אקספלורר ירד ל-68% בדצמבר. לפיירפוקס נתח שוק של 21%. מחלקת הדפדפנים של מיקרוסופט לא תחדש 180 חוזים של עובדים זמניים

04.01.2009, 12:23 | יוסי גורביץ
אף שאינטרנט אקספלורר הוא עדיין, במובהק, הדפדפן הנפוץ ביותר בקרב משתמשי רשת, נתח השוק שלו ממשיך לרדת בעקביות: בתחילת 2007, כ-80% מהמשתמשים עשו בו שימוש, בתחילת 2008 ירד המספר הזה ל-75%, ובנובמבר 2008 ירד נתח השוק, לראשונה מזה שנים, מתחת לקו ה-70%. עד כה התקבלו נתונים חלקיים בלבד על דצמבר 2008, אך עולה מהם כי האקספלורר מחזיק כעת בנתח שוק קטן ביחס של 68.15%, וכי נתח זה צפוי להמשיך ולהצטמצם.
האקספלורר מאבד נתח שוק לטובת דפדפני מוזילה וגוגל, צילום מסך: google.com האקספלורר מאבד נתח שוק לטובת דפדפני מוזילה וגוגל | צילום מסך: google.com האקספלורר מאבד נתח שוק לטובת דפדפני מוזילה וגוגל, צילום מסך: google.com

הירידה היא תוצאה של כרסום עקשני ומתמשך מצד דפדפנים מתחרים: המצליח בהם הוא פיירפוקס של מוזילה, שעל פי נתוני דצמבר מחזיק בנתח שוק של 21.34%. אחריו מגיע ספארי של אפל, עם נתח שוק של כשמונה אחוזים, ומאחור מדדה כרום, הדפדפן של גוגל, עם נתח שוק של כאחוז אחד.

אף שנתח השוק של כרום הוא נמוך, השקתו בספטמבר הציתה מחדש את מלחמת הדפדפנים. גוגל מיהרה להוציא אותו משלב הבטא, בציינה שישנם מספר ספקי מחשבים המעוניינים להפוך את כרום לדפדפן ברירת-המחדל של המחשבים שימכרו ללקוחות. גוגל אף נוקטת בשיטת שיווק אגרסיבית במיוחד, ומנסה לשכנע את משתמשי ג'ימייל הגולשים באמצעות אקספלורר (תחת הכותרת "איך לגרום לג'ימייל לעבוד מהר יותר") לנטוש את הדפדפן ולעבור לדפדפן אחר – כרום, או אפילו פיירפוקס.

בתוך כך, מדווח הסיאטל טיימס שמחלקת הדפדפנים של מיקרוסופט הודיעה בסוף דצמבר לכ-180 עובדים זמניים שהחוזה שלהם לא יחודש. עם זאת, נראה שהדיווחים על גל פיטורים גדול במיקרוסופט אינם מתממשים: מיקרוסופט מתחילה בתכנית לקיצוץ הוצאות, אך נראה שבשלב זה לא תפטר עובדים, אלא תקצץ משמעותית את מספרם של העובדים הזמניים ולא תחדש את חוזי העבודה שלהם. מקור במיקרוסופט אמר ל-MSNBC שהדיווח על פיו החברה עומדת לפטר 15,000 עובדים הוא "הגזמה פרועה", אך גם ש"כל חברה שאיננה מקדישה תשומת לב זהירה למספר העובדים באקלים (כלכלי – יצ"ג) כמו זה, יצאה מדעתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-1
איך אתה מעז בכלל? אופרה? תכנס לmilw0rm ותגיד לי כמה באגים מצאו בדפדפן הזה בחודשיים האחרונים... ועוד ניסיתי חלקם, זה מאפשר להריץ פקודות על מחשבים של אנשים. למי שמשתמש בWINDOWS זה הדפדפן האחרון שהייתי ממליץ עליו, אם לא הבנת מה אמרתי - אני יכול לכבות לך את המחשב, לפתוח לך פורט, לרשום לך נתונים לרג'יסטרי, להוריד לך קובץ למחשב, לעשות ריסטרט, בקיצור - כל פקודה שתרצה לרשום ב BATCH אפשר להריץ דרך דף HTML, צא מהסרט של האופרה, פיירפוקס הכי טוב ביינתיים, הכרום יותר מהיר אבל אין ספק שהרבה יותר בטוח לגלוש עם פיירפוקס... ולדעתי עם מה שהולך היום - האבטחה נמצאת במקום הראשון. אבל שטויות, מה אני מצפה לידע כלשהו מבנאדם שרושם נתקע עם א'.
-=M.o.B=- (אביב) , תל-אביב  |  05.01.09
3.
1 ל- 2 כרום לא יכול לשמור SESSIONS וזה חשוב למי שאוהב לפתוח טאבים. (נכון ?)
ציינתי והדגשתי - שמירת 10 - 15 טאבים כ"חבילה" אחת לאחסון וקריאה מאוחר יותר - כתכונה שמאוד חשובה למרבית המשתמשים הנוהגים להשתמש בהרבה לשוניות - למשמ לחיפוש רוחב או קריאה של עתונות\בלוגים\כתבות ומאתר מסויים. היום זה מאד נפוץ ונחוץ. ב OPERA יש שמירת SESSIONS ב כרום אין.
מיכאל  |  04.01.09
1.
OPERA - בידקו ותבינו מיד בעצמכם שהוא מהיר בהרבה מפיירפוקס וגם נוח בהרבה יותר!
לפני כחצי שנה עקב קושי של הדפדפן שהיה הרגיל שלי ("שועל האש" כמובן) לשצור sessions שונים - החלטתי לנסות OPERA (חינמי) - ואינני מוכן להפסיק ולו לרגע! הרבה , הרבה , הרבה ( באמת!) יותר מהיר ווח ויציב. גם לא נתקא לעולם וגם אפשר לשמור אפילו 100 טאבים שלא הספקתם לקרוא - בתור SESSION נפרד - ולקרוא אחר כך. אך בראש ובראשונה - מהיר ויציב יותר מפיירפוקס.
מיכאל ק , ישראל  |  04.01.09