אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Play: חמישה דברים טובים מהרשת צילום מסך: rogeralsing.com

Play: חמישה דברים טובים מהרשת

איך להעביר ברשת קבצים גדולים במיוחד, תוכנה שהופכת את האינטרנט לכונן וירטואלי במחשב וכל ההיסטוריה העולמית בנויה מלגו בסרטון אחד

06.01.2009, 19:54 | דורה קישינבסקי ואיתמר שאלתיאל

איך להעביר ברשת קבצים גדולים במיוחד

 

נגיד שאתם רוצים לשלוח לחבר סרט, או כמה טרקים מוזיקליים, או אפילו תמונה ברזולוציה גבוהה במיוחד. לשלוח אותה במייל ייקח שעות. יש אתרים (כמו MediaFire) שמספקים שטח אחסון חינם, אך מוגבל ל-100 מגה-בייט בלבד. בכל מקרה, זמן העלאת הקובץ ארוך להחריד. הפתרון הוא GSplit, שמבטיחה לפתור חלק מהבעסה. התוכנה הזו מחלקת את הקובץ למספר פיסות, ויוצרת קובץ נוסף, שמסביר אוטומטית למחשב איך לחבר אותך מחדש. אחרי החלוקה תוכלו להעלות את החלקים לאן שתרצו, או לשלוח אותן במייל: הנמען בצד השני לא יזדקק ל-GSplit כדי לחבר אותם בחזרה. ובא לציון גואל.

(Gsplit)

כל ההיסטוריה בלגו

כל ההיסטוריה ב-4 דקות, צילום מסך:  vimeo.com כל ההיסטוריה ב-4 דקות | צילום מסך: vimeo.com כל ההיסטוריה ב-4 דקות, צילום מסך:  vimeo.com
האחים דנקהאוס והאחים הלמברכט מצליחים לספר את ההיסטוריה של העולם המערבי ב-4 דקות בדיוק - בלגו. האחים הגרמנים המחיזו בלגו את קורות האדם, מהראשן שהעז ויצא מהביצה ועד לקניון הענק של שנות האלפיים. הסרטון הזה מציג את כל הרגעים הגדולים והקשים: נפילת רומא, ימי הביניים, האינקוויזיציה והדבר השחור, המהפכה הצרפתית, המהפכה התעשייתית ומלחמת העולם השנייה. מלחמת העולם השנייה מיוצגת בין השאר על ידי תחנת רכבת בנויה למהדרין, כולל קרונות רכבת, ובסוף הסצינה פורץ אליה טנק מלגו. אם תרצו, רמיזה לשואה. הסרטון ממשיך אל החומה בגרמניה ועידן הצרכנות, ובכמה שניות תקבלו גם הצצה לעתיד - הקניון הופך לבית סוהר, והסוהרים לבושים כמו צבא האימפריה ממלחמת הכוכבים. הכל מומחז על אותו משטח לגו קטנטן, מלווה במוזיקה מדיטטיבית ובהברקות קטנות. האינקוויזיציה, למשל, היא איש קטן עם צלב שמכה איש קטן אחר על הראש. הסרט זכה במקום השני בתחרות GoMinimanGo, שנוסדה לציון 30 שנה להולדת איש הלגו. הפרס, אגב, הוא טירת לגו צהובה.

(ההיסטוריה בלגו)

איך להפוך קבצים מהרשת לקבצים בכונן על המחשב

לרובנו יש המון קבצים אונליין: באתרי תמונות, ברשתות חברתיות, באתרי אחסון ועל סתם מגוון של מחשבים שמחוברים לרשת (נאמר בבית ובמשרד). Gladinet היא תוכנה שמאפשרת לכל המידע הזה להופיע ככונן וירטואלי במחשב. הכונן הוירטואלי ייראה כמו כונן רגיל, ואפשר לסייר בו בעזרת סייר הקבצים. נוח ושימושי.

(Gladinet)

(סרטון הדרכה מפורט על השימוש ב-Gladinet)

מונה ליזה אחרי 904,314 ניסיונות

השלבים האחרונים בהתפתחות של המונה ליזה, צילום מסך:  rogeralsing.com השלבים האחרונים בהתפתחות של המונה ליזה | צילום מסך: rogeralsing.com השלבים האחרונים בהתפתחות של המונה ליזה, צילום מסך:  rogeralsing.com

רוג'ר אלסין הוא מתכנת שבנה תוכנה מעניינת שמדגימה יפה את העקרונות של תכנות אבולציוני. התוכנה שלו יוצרת מצולעים מורכבים. התוכנה התחילה במצולע רנדומלי, ואז יוצרת עוד מצולע, שונה רק במקצת מהקודם, וכן הלאה. בכל פעם, התוכנה משווה בין המצולעים שהתקבלו לבין הציור של המונה ליזה. אם המצולעים קרובים לציור, הם נשמרים. אם לא, המוטציה הולכת בכיוון אחר. באמצעות 50 מצולעים, יצרה התוכנה העתק מרשים למדי של הציור המקורי. זה לקח לה 904,314 מעגלים אבולציוניים.

(מונה ליזה האבולציונית)

 

משחק: דומינו ראלי וירטואלי

 

Drawminos הוא אתר משחקי נחמד, שמדמה דומינו ראלי: מניחים את אבני הדומינו בצורה המפותלת המבוקשת, מוסיפים מגלשות וכדורים ושאר פיתולים, ואז, בקליק אחד, הורסים הכל.

(Drawminos)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות