אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי חתמה על חוזה בגואטמלה בהיקף של כ-200 מיליון דולר צילום: יונתן בלום

שיכון ובינוי חתמה על חוזה בגואטמלה בהיקף של כ-200 מיליון דולר

החוזם להקמת תחנת כוח הידרו-אלקטרית, נחתם ל-32 חודשים. מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי, עפר קוטלר: "החוזה להקמת תחנת הכוח בגואטמלה מצביע על מעמדה המוביל של שיכון ובינוי בעולם בהקמת פרויקטי תשתית מובילים"

07.01.2009, 13:47 | סיון איזסקו
שיכון ובינוי מקבוצת אריסון הודיעה היום כי חברה בת של סולל בונה ארצות חוץ, הנמצאת בבעלות מלאה של שיכון ובינוי, חתמה על חוזה להקמה של תחנת כוח הידרו-אלקטרית בגואטמלה בהיקף של כ-200 מיליון דולר. משך הביצוע המוערך של הפרויקט הוא כ-32 חודשים. תחנת הכוח, שתספק חשמל בהיקף של 85 מגה-וואט, תייצר חשמל נקי תוך ניצול אנרגיית זרימת המים ופגיעה מינימלית באיכות הסביבה. הקמת התחנה משתלבת ביעדי קבוצת שיכון ובינוי – להוביל את תחום התשתיות והבנייה תוך התחשבות בערכי הקיימות ותוך שמירה על איכות הסביבה.

במסגרת הפרויקט החברה תתכנן ותבצע הקמה של סכרים, חפירה ויציקה של תעלות הטיה באורך של כ-20 ק"מ, בניית מאגר מים בנפח של כ-1 מיליון מ"ק, כריית מנהרה, הנחה של צינור מפל מים, סלילת דרכי גישה, התקנת טורבינות, בניית מבנה המכונות ועוד.

מנכ"ל סולל בונה ארצות חוץ, יהודה אלימלך: "חתימת החוזה לביצוע תחנת הכוח ההידרואלקטרית בגואטמלה מוכיחה ששיכון ובינוי סולל בונה ארצות חוץ היא אחת החברות המובילות בעולם בהקמת פרויקטי תשתית מורכבים בהיקפי ענק. שיכון ובינוי סולל בונה ארצות חוץ פעלה ופועלת במדינות רבות על פני הגלובוס – וחתימה על חוזה כזה היא מקור לגאווה. אני בטוח כי החברה תמשיך להצליח ותפעל לזכייה בפרויקטים משמעותיים נוספים כדוגמת פרויקט זה בעתיד".

מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי, עפר קוטלר: "החוזה להקמת תחנת הכוח בגואטמלה מצביע על מעמדה המוביל של שיכון ובינוי בעולם בהקמת פרויקטי תשתית מובילים, ומשתלב עם יעדיה של החברה, כחלק ממנועי הצמיחה שלה, להוביל את שווקי התשתית הגלובליים בכלל ובתחום האנרגיה המתחדשת בפרט".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות