אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית משקה האנרגיה BLU תובעת פיצוי של 250 מיליון שקל מ-XL

יבואנית משקה האנרגיה BLU תובעת פיצוי של 250 מיליון שקל מ-XL

חברת בני פאוזי טוענת כי XL העולמית הפרה הסכם ניהול ושיווק, כאשר שיווקה את מותג XL מ-2004 עד 2009

07.01.2009, 14:55 | אורנה יפת

התביעות המשפטיות בין חברת בני פאוזי שמשום ל-XL, המשווק כיום על ידי חברת סידס, נמשכות.

ביום רביעי שעבר הגישה חברת בני פאוזי שמשום, בעלת הזכיון למשקה האנרגיה החדש BLU תחת חברת SFS, תביעת ענק נגד חברת XL. בתביעה, בהיקף 250 מיליון שקל, דורשת בני פאוזי פיצוי כספי והוצאת צו מניעה, בטענה להפרת הסכם ניהול ושיווק מצד XL העולמית, כאשר שיווקה את מותג XL משנת 2004 ועד סוף 2009.

בתביעה נטען, כי חברת XL פעלה בצורה נבזית, כפוית טובה וחסרת תום לב כלפי חברת בני פאוזי שמשום, כאשר בזמן ששיווקה את המותג עבורה החברה העולמית, היא התקשרה עם חברת סידס.

עוד נטען, כי תקופת ההסכם של בני פאוזי שמשום SFS עם החברה העולמית נקבע לשלוש שנים החל מינואר 2006 ועד סוף 2008, עם אופציה להמשך שיתוף פעולה לשלוש שנים נוספות, לנוכח התחייבויות בכתב ובעל פה של XL העולמית. בני פאוזי שמשום טוענת כי הופתעה מהעברת הזכיון לסידס, כיוון שבמשך תקופה זו נמשכה התנהלות עם החברה העולמית לחתימת הסכם נוסף בין הצדדים.

סעיף נוסף בתביעה הוא צו מניעה, המכוון נגד נסיונות XL לנכס לעצמה את הסימן המסחרי BLU. בתביעה זו טוענת בני פאוזי שמשום כי לאחר שקבוצת XL ניסתה למנוע מבני פאוזי שמשום לשווק ולהפיץ את משקה האנרגיה החדש בטענה להפרת קניין רוחני, התברר כי קבוצת XL החליטה לנכס לעצמה את המותג BLU באמצעות הגשת בקשות לרישום סימנים מסחריים המכילים את הכיתובים BLU ו-BLUE.

בצו המניעה שהוגש מבקשת בני פאוזי להוציא צו שיורה לחברת XL לחדול לאלתר ולהימנע בעתיד מייצור, ייבוא, הפצה, פרסום, שיווק, מכירה, או כל דבר אחר הקשור למשקאות אנרגיה עם המילה BLU או BLUE.

מחברת XL העולמית נמסר בתגובה: "בני פאוזי שמשום הפרה את הסכם ההפצה בינה ובין XL בהפרות חמורות ביותר. בין היתר, בכך שנמנעה מלהשקיע בשיווק ובפרסום את הסכומים להם התחייבה. בגין הפרה זו ובגין הפרות נוספות, הגישה XL נגד בני פאוזי שמשום ונגד ענאן שמשום באופן אישי, תביעה משפטית, המתבררת אף היא בהליך הבוררות.

יצויין כי התביעה שהגישה בני פאוזי שמשום לבית המשפט, לפני שההליך כולו עבר לבוררות, הועמדה על סכום של 20 מיליון שקל. במעבר מבית המשפט להליך הבוררות, 'התנפחה' התביעה באופן משמעותי, מה שיכול להעיד על הרצינות בה מתייחסת בני פאוזי שמשום עצמה לטענות המועלות על ידה. בניגוד לנטען על ידי בני פאוזי שמשום, הבורר דווקא קיבל את טענותיה של XL וקבע כי בני פאוזי שמשום הפרה סימן מסחר רשום של XL. הבורר גם חייב את בני פאוזי שמשום בהוצאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות