אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: ישראל מימון יתווך בין רשת וערוץ 10 בשיחות המיזוג צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי: ישראל מימון יתווך בין רשת וערוץ 10 בשיחות המיזוג

בשבוע הבא צפויות סדרת פגישות בין נציגי ערוץ 10 ורשת, במסגרתן יבחנו ההשלכות הרגולטוריות והמשפטיות של המיזוג בין שני הגופים. מימון ישמש צד ג' במשא ומתן ואליו יועברו הנתונים המסחריים

08.01.2009, 12:18 | אמיר טייג
ערוץ 10 וזכיינית ערוץ 2 רשת שכרו את עורך הדין ישראל מימון על מנת שירכז את המשא ומתן בין הצדדים לקראת מיזוג. על פי הוראות הרשות להגבלים עסקיים, שני גופים המתחרים זה בזה, ושוקלים מיזוג לא יכולים לחשוף במשא ומתן מידע מסחרי אשר יפגע בתחרות אם המשא ומתן לא יעלה יפה. על מנת לעמוד בהוראה זו שכרו הצדדים את מימון, אשר ייחשף לנתונים של שני הזכיינים.

בשבוע הבא צפויות סדרת פגישות בין נציגי ערוץ 10 ורשת, במסגרתן יבחנו ההשלכות הרגולטוריות והמשפטיות של המיזוג בין שני הגופים. על מנת לעמוד בדרישות הרשות להגבלים עסקיים, נשכר מימון אשר ישמש צד ג' במשא ומתן ואליו יועברו הנתונים המסחריים.

אומנם, נראה כי המשא ומתן קורם עור וגידים, אך לא ברור עדיין מה טיבו ועד כמה הצדדים רציניים. במסגרת המיזוג שנשקל ייקבע שווי זהה לערוץ 10 ולרשת, כך שבעלי המניות ברשת יחלקו ביניהם ב-50% מהערוץ הממוזג. בצורה דומה יתחלקו בעלי המניות של ערוץ 10 ב-50% הנותרים. המשמעות היא, כי לפחות בשלב ראשון לא יהיה בעל שליטה יחיד בערוץ הממוזג. בעלי המניות הגדולים בערוץ הממוזג יהיו אודי אנג'ל ויוסי מימן, שיחזיקו כל אחד 25% מהערוץ הממוזג.

המיזוג האמור מהווה גלגל הצלה עבור ערוץ 10 אשר סובל מהפסדים מצטברים של כ-1.3 מיליארד שקל. הערכות הן כי בשנת 2009 יוציאו מכיסם בעלי המניות שלו כ-180 מיליון שקל כדי לממן את הערוץ ולהחזיר מחויבויות עבר. רשת גם היא סובלת מתזרים מזומנים שלילי, ומהפסדים בשנת 2008. לא ברור כיצד מיזוג בין שני גופים אלו, אשר מתקשים להתמודד מול קשת, ישפר את מצבם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות