אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל על סף שליטה בתחום הגלישה ממכשירים ניידים בארה"ב צילום: בלומברג

אפל על סף שליטה בתחום הגלישה ממכשירים ניידים בארה"ב

אפל מחזיקה בנתח שוק של כ-48% מכלל הגלישה ממכשירים ניידים בארה"ב. חלק ניכר מתבצע באמצעות נגן האייפוד טאץ', שנפח התעבורה שלו גדל פי שלושה בחודשיים האחרונים

08.01.2009, 16:10 | יוסי גורביץ
מנתוני רשת הפרסום הסלולרית MobAd עולה כי אפל מתקרבת לשליטה בתחום הגלישה ממכשירים ניידים בארה"ב, ונתח השוק שלה עומד על 48%. כך דיווח הבוקר (ה') הבלוג ReadWriteWeb.
מ-18 מיליוני כניסות ל-292 מיליונים בשישה חודשים. אייפוד טאץ מ-18 מיליוני כניסות ל-292 מיליונים בשישה חודשים. אייפוד טאץ' | צילום: בלומברג מ-18 מיליוני כניסות ל-292 מיליונים בשישה חודשים. אייפוד טאץ

הנתון המפתיע הוא שחלק ניכר מהתעבורה הזו איננו מגיע מהאייפון אלא מנגן המוזיקה אייפוד טאץ': בחודשים נובמבר-דצמבר גדל נפח התעבורה ברשת באמצעות האייפוד טאץ' פי 3.4. ביולי 2008, דיווחו אתרי הפרסום של MobAd על 18 מיליוני כניסות באמצעות מכשירי טאץ'; בדצמבר, זינק הנתון ל-292 מיליוני כניסות. האייפוד טאץ' אינו מתחבר לרשתות טלפון סלולריות, אך ניתן לגלוש באמצעותו ברשת על ידי חיבור WiFi.

 עליה חדה בשימוש בטאץ' נרשמה בשבוע שלאחר חג המולד – ככל הנראה משום שמכשירים רבים כאלה ניתנו כמתנות. האייפון עדיין מוביל, ובדצמבר נרשמה עליה של 88% בשימוש בו באתרים סלולריים. נתח השוק של אפל – 48%, כאמור – גדול יותר מזה של יצרנית הבלאקברי RIM, העומד על 19%, של מערכת הסלולר של חלונות (15%) ושל פאלם (9%) גם יחד.

בסוף דצמבר החלה אפל לשווק את מכשירי האייפון גם דרך קמעונאית-הענק וולמארט, דבר האמור להעניק לה יתרון ניכר על מתחריה בשוק הסמאטרפונים. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות