אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתרי הרשויות המקומיות בדרום חזרו לפעול צילום: shutterstock

אתרי הרשויות המקומיות בדרום חזרו לפעול

החל משעות הבוקר לא ניתן היה לגלוש אל אתרי עיריות בקו העימות בדרום, ביניהם האתרים של עיריות באר שבע, שדרות, אשקלון ואשדוד. החברה לאוטומציה בודקת אם מדובר במתקפה מכוונת או בתקלה

08.01.2009, 21:02 | צמרת פרנט
אתרי הרשויות המקומיות בדרום חזרו לפעול, אחרי שבמשך שעות רבות היום לא ניתן היה לגלוש באתרי השלטון המקומי. כל אתרי העיריות הנמצאות בתחומי קו העימות, כמו באר שבע, שדרות, נתיבות, אשקלון ואשדוד - לא היו  זמינים ברשת.

לא ברור, אם אי הזמינות נבעה מהפלת השרת המארח על ידי האקרים מוסלמים, באמצעות גרימת עומס על שרתי החברה לאוטומציה במינהל השלטון המקומי בישראל, או שמדובר בתקלה פנימית בחברה. גם אתר החברה (www.ladpc.co.il) שמשמשת כספקית אינטרנט ומארחת של מערכות השלטון המקומי, לא היה זמין.

מהחברה סירבו למסור מהי מהות התקלה, אך אישרו כי כבר בשעות הלילה התגלתה בעיית תקשורת שהובילה להורדת האתרים מהרשת. "מדובר בימים לא רגילים. חברה עושה כעת בדיקה כללית לכל המערכות, כדי לבדוק את מהות התקלה ומהיכן הגיעה", מסר דובר החברה, נפתלי בן סימון.

מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה, נתונה ישראל למתקפה מקוונת חסרת תקדים, כך מדווחים מנהלי האבטחה בכל ספקיות האינטרנט בישראל. על פי בדיקה שערכה סוכנות הידיעות IDG, בימים האחרונים נפרצו והושחתו יותר מעשרת אלפים אתרים שונים הפועלים מכתובות ישראליות והמספר עולה במהירות מדי שעה.

למניין הנפגעים אפשר להוסיף את אתרי בית החולים הלל יפה וחברת ברגר קינג ישראל, שנפרצו אתמול על ידי קבוצת האקרים מאלג'יר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות