אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Play: חמישה דברים טובים מהרשת צילום מסך: youtube.com

Play: חמישה דברים טובים מהרשת

50 האפקטים המיוחדים הכי טובים בתולדות הקולנוע, תוכנה לשחזור סיסמאות אבודות, איך נראית לונדון בלי אנשים ואתר עם קבצי סרטים נקיים מווירוסים

08.01.2009, 19:58 | איתמר שאלתיאל וכתב כלכליסט

דיאלוגים מסרטים בטיפוגרפיה קינטית

בזמן האחרון להיט ישן חוזר ליו-טיוב: טיפוגרפיה קינטית. העסק די פשוט: דיאלוגים מסרטים מפורסמים מאויירים באמצעות פונטים מונפשים. הטקסט רץ על המסך, מתעקם, גדל וקטן, הכל בהתאם למה שקורה בדיאלוג. הדוגמאות מרהיבות ומעוררות מחשבה. הנה כמה מהסרטים המוצלחים ביותר:: לוק סטוק ושני קנים מעושנים, המטריקס, מועדון קרב ובונוס: נאום של היטלר. מי שרוצה לעשות סרטון בעצמו, יכול לקרוא את המדריך הזה.

(לוק סטוק)

(המטריקס)

(מועדון קרב)

(נאום של היטלר)

תוכנה לשיחזור סיסמאות אבודות

אם יצא לכם פעם להחזיק 4 סיסמאות ויוזרים שונים, שמתחלפים אחת לחודשיים, אתם ודאי מכירים את הרגע שבו אתם לא זוכרים את הסיסמה שלכם. Asterisk Key היא תוכנה חינמית שנועדה בדיוק למקרים כאלה. פתחו אותה, פתחו את האתר או התוכנה שבה שכחתם את הסיסמה, לחצו על "Recover" והסיסמה בידיכם. החסרון המרכזי: התוכנה תעבוד רק אם סימנתם לדפדפן או לתוכנה "לזכור" אוטומטית את הסיסמה עבורכם.

(להורדת Asterisk Key) 

קבצי סרטים אותנטיים ונקיים מווירוסים

אם אתם משתמשים בתוכנת שיתוף הקבצים ביטורנט, סביר שאתם מכירים את הטורנטים המזוייפים: קבצים שמתחזים להיות סרטים או סדרות טלוויזיה, ובעצם הם קבצים ריקים, או גרוע מכך, מלאים בווירוסים. Vertor הוא אתר שיעזור לכם להימנע מהרעה החולה הזו. אנשי האתר מורידים כל טורנט בעצמם, בודקים אם הוא ראוי, ואז מעלים אותו מחדש לאתר שלהם. כדאי לנצל מהר, לפני שיתבעו אותם.

(Vertor)

עיר גדולה בלי אנשים

בנק אוף אינגלנד בבוקר של כריסמס, צילום מסך: flickr.com בנק אוף אינגלנד בבוקר של כריסמס | צילום מסך: flickr.com בנק אוף אינגלנד בבוקר של כריסמס, צילום מסך: flickr.com

יותר מסרט הוליוודי אחד השתמש בסצינה שבה הגיבור מוצא את עצמו לגמרי לבד באמצע צומת מרכזי בעיר גדולה, שאמור להיות הומה אדם. מסתבר שיש דרך לשחזר את הסצינה באמצעים ביתיים - כל מה שצריך זה לקום מוקדם ביום הנכון בשנה. צלם חובב חרוץ תיעד את הרחובות הריקים, הבניינים הנטושים ותחנות האוטובוס השוממות של בוקר הכריסמס בלונדון בסדרה של תמונות מרהיבות ומטרידות שאי אפשר להוריד מהן את העין.

(לונדון ריקה מאנשים)

 

חמישים האפקטים הגדולים

באתר החנונים Den of Geek אספו כמה מרגעי ה"וואו" הגדולים ביותר בהוליווד, אלה שגרמו לנו לצרוח, להצטער שבדיוק אכלנו ובעיקר להאמין שמשהו בלתי-אפשרי ממש קרה כרגע מול עינינו. הרשימה מתוארת כחמישים האפקטים המיוחדים המרשימים ביותר, אבל בין החשודים הרגילים, כמו מלחמת הכוכבים ופארק היורה, תמצאו גם פנינים אבודות כמו הדינוזאור מ"העולם האבוד" (1997) או ראשו המנוסר של ריי ליוטה מ"חניבעל".

(50 האפקטים הגדולים בתולדות הקולנוע)

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות