אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניופאן תובעת את אקזיט אלקטרוניקס בטענה שגזלה ממנה את המותג הייסנס

ניופאן תובעת את אקזיט אלקטרוניקס בטענה שגזלה ממנה את המותג הייסנס

ניופאן תובעת 7.8 מיליון שקל מהחברה הסינית הייסנס ומהחברה שהקים דרור דנון, בטענה שהלה הוציא ממנה סודות מסחריים בעת ששימש כמנכ"ל ניופאן ליף, וגזל ממנה את ייצוג המותג

10.01.2009, 19:04 | מארק שון
חברת ניופאן תובעת מאקזיט אלטרוניקס והחברה הסינית הייסנס כ-7.8 מיליון שקל בטענה שאקזיט בבעלותו של דרור דנון גזלה ממנה את ייצוג המותג הסיני לפני כשנה וחצי. התביעה הוגשה ביום ה' האחרון לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

ניופאן טוענת ששתי החברות יחד הצליחו לגזול ממנה באמצעות קנוניה את זכות ההפצה הבלעדית של הייסנס (Hisense), לאחר שהוציאו ממנה סודות מסחריים באמצעות דנון.

דנון, שכיהן בין 2002 ל-2007 כמנכ"ל ניופאן ליף, פרש בספטמבר 2007 והקים את חברת אקזיט. כיום מחזיק דנון ב-25%  מהחברה ומשמש כמנכ"ל.

לטענת ניופאן, דנון ניצל את האמון שנתן בו צבי גיור, בעל השליטה ונשיא ניופאן, וסייע לאקזיט להביא לפרישתם של חמישה עובדי ניופאן תוך שהם משתמשים בסודות מסחריים של החברה – סודות שדנון נחשף אליהן מכוח מעמדו כעובד בכיר.

ניופאן, הועסקת בייבוא ושיווק של מוצרי אלקטרוניקה, היתה עד אוגוסט 2007 המשווקת הבלעדית של הייסנס בישראל. הייסנס הינה חברה סינית המייצרת מוצרי אלקטרוניקה.

מהתביעה עולה כי ניופאן היתה במו"מ עם חברה מתחרה של הייסנס, חברת האייר, וכבר בדצמבר 2006 יידעה את אנשי הייסנס כי היא תיכנס בעתיד לשיתוף פעולה עם החברה, ולטענתה נציגי הייסנס לא התנגדו לכך.

באוגוסט 2007 העלתה חברת הייסנס לראשונה טענות בדבר אי קיום הסכם הזיכיון, והודיעה לחברה במייל כי תפסיק מיידית את העבודה המשותפת, הודעה שהכתה את אנשי ניופאן "כרעם ביום בהיר", כהגדרתם. כעשרה ימים לאחר מכן הודיע דנון כי הוא עוזב את ניופאן לייף ובאמצע חודש ספטמבר פורסמה כתבה ב"ידיעות אחרונות", לפיה אקזיט בבעלותו של דנון קיבלה את סוכנות הייסנס בישראל.

אקזיט מסרה בתגובה, כי "תביעתה של ניופאן מעלה טענות חסרות שחר שמופרכותן תתברר בבית המשפט, ובעיקרה מהווה עדות להצלחת המותג בישראל באמצעות אקזיט". לדברי אקזיט ניופאן פתחה בהליכים חסרי יסוד אלה רק לאחר שניופאן צפתה כיצד המותג נוסק מאז עבר לידי אקזיט אלקטרוניקס, וזהו לא יותר מאשר ניסיון להוציא מידי האחרונה כספים שלא כדין.

לראיה, אומרים באקזיט אלקטרוניקס, באפריל השנה אמר צביקה גיור בראיון ל"כלכליסט", כי: ".... מותג סיני נוסף שהושק לאחרונה בקול קמפיין רם הוא Hisense....בשוק הטלוויזיות יש 40-50 מותגים. אני לא חושב שיש פה משהו, מבחינתי זה עוד אחד". לפי דברים אלו, אומרים אנשי אקזיט, גיור, שויתר על Hisense לטובת האייר, רואה בו מותג נוסף ותו לא.

עוד נמסר מאקזיט אלקטרוניקס, כי בניגוד לטענות של ניופאן, דרור דנון מנכ"ל הקבוצה, סיים את עבודתו בניופאן בצורה מסודרת למרות שניופאן הפרה התחייבויותיה כלפיו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות