אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיפוש צימרים ברשת ירד מאלף ל-200 ביום

חיפוש צימרים ברשת ירד מאלף ל-200 ביום

אנשי הצפון לא היו זקוקים לקטיושות בנהריה ביום חמישי, כדי לדעת שבעתות מלחמה עם ישראל המודאג לא מעוניין לצאת לנופש. נקודת האור היא גל הפטריוטיות הצפוי בסיום הלחימה, ונהירת הישראלים לנופש שאחרי הסערה

10.01.2009, 20:49 | יסמין גיל
בעלי צימרים בצפון הארץ לא היו זקוקים לנפילות הקטיושות ביום חמישי בנהריה, כדי להתחיל לדאוג. הם כבר מודאגים: גם הטילים בדרום השפיעו עליהם והחלישו את כמות ההזמנות, הקטנה גם כך בינואר, מהסיבה הפשוטה שלתושבי ישראל אין חשק לצאת לצימר מפנק בימים אלה.

"מאז תחילת הלחימה יש ירידה בתיירות הפנים, וצימרים מבוססים על תיירות פנים", מסביר דוד קויפמן, מנכ"ל ארגון בעלי הצימרים. "אנשים מקבלים צווי 8, אין להם מצב רוח ולכן, למעט משפחות מהדרום שהגיעו להירגע, מצב ההזמנות חלש מאוד. בעלי צימרים הציעו את הצימרים שלהם בחינם לתושבי הדרום, בין היתר כי אין דרישה לצימרים האלה".

לדברי קויפמן, ניתן לראות את הירידה בהתעניינות כבר על פי נתוני מנוע החיפוש של גוגל: "אם ביום רגיל נרשמים אלף חיפושים לצימר, עכשיו זה 200. אנשים לא מוכנים להתחייב קדימה. צימרים מבוססים על אמצע השבוע, על הזמנות לימי הולדת, להצעות נישואים - עכשיו אנשים רוצים להישאר בבית, באזור שלהם. בהשוואה לשנים קודמות, ביחוד באמצע השבוע - ממש ריק".

באשר להשפעה המיידית של נפילת הקטיושות בנהריה, ואיתה החשש מהתלקחות מחודשת של הלחימה בצפון, אומר קויפמן: "אנשים מודאגים, ולמרות שביום שישי המצב קצת התאזן כשאנשים ראו שהלחימה בצפון לא מתחדשת, עדיין יש 25% ביטולים. אני מעריך שברגע שתיפסק הלחימה יחזרו הטלפונים".

גם דובי בנארי, מנכ"ל מלון פסטורל בכפר בלום, אומר כי "אין ספק שהמלחמה השפיעה עלינו, כמו על כל שוק התיירות. בעתות מלחמה אנשים לא נוטים לבלות, יש ילדים בצבא, אין מקום לבילוי ולפנאי". לדבריו, ינואר הוא חודש המבוסס על תיירות ישראלים "ולכן ההשפעה של המצב הביטחוני על תיירות הפנים משמעותית". לגבי ירי הקטיושות ביום חמישי, אמר בנארי כי חצי שעה לאחר שאלה נורו לכיוון הצפון הוא קיבל חמש שיחות ביטולים.

ואם יש מקום לאופטימיות מבחינת התיירנים בארץ, הרי זה תודות לגל הנופשים הישראלים הצפוי בסוף הלחימה. לדברי בנארי: "בסיום מלחמת לבנון השנייה היה גל פטריוטיות ולקח לישראלים לא יותר משבועיים לחזור לתפוסות רגילות ואפילו יותר במלונות בצפון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
להגיע לעולם אחר-אין כמו בצפון
אני מסכימה עם 5.אנחנו עושים הכל כדי לפנק את הצימריסטים ומשקיעים רבות בתחום.עצוב לכולנו עם התנודתיות ובשהיה החלקית על רקע המצב הקשה בדרום.סבלנו רבות לפני שנתיים וחצי -אבל כבר רגילים לנדנדה הזאת.מקווים לזמנים טובים יותר אצל כולם.
איריס , מטולה  |  11.01.09
2.
עם מחירים שיש להם מגיע להם
חוצפה לבקש על צימר ללילה 700 או 800 שח ולקבל ארוחת בוקר מסכנה ומה אנשים יעשו בערב יאכלו סנדביצים? נסיעה לשם עולה גם כסף ואם תיקח 2 לילות עדיף לך לטוס לחו"ל במחיר שלהם צימר צריך לעלות לא יותר מ400 שח מכיוון שהוא לא כולל ארוחת ערב אז מה שיש לי להגיד זה מגיע לכם
אילן , תל אביב  |  11.01.09
לכל התגובות