אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורות יוצאת לחו"ל: תקים פרויקט בארגנטינה צילום: יריב כץ

מקורות יוצאת לחו"ל: תקים פרויקט בארגנטינה

החברה־בת מקורות ייזום מנהלת מו"מ להקמת פיילוט למתקן סינון מים בבואנוס איירס, במסגרת פרויקט בהיקף של 100 מיליון דולר. יו"ר מקורות: זוהי פריצת דרך

12.01.2009, 08:21 | גלית שפיר

מקורות נכנסת לשוק הבינלאומי של הקמת מתקני מערכות סינון, כך נודע ל"כלכליסט".

מקורות, באמצעות החברה־בת מקורות ייזום, מנהלת משא ומתן להקמת פיילוט של מתקן סינון בארגנטינה. מדובר בפעם הראשונה שבה חברה־בת של מקורות תקים פרויקט של מערכת סינון בחו"ל. כמו כן, זהו הפרויקט הראשון של חברת מקורות ייזום מאז שהוקמה לפני כשנה.

הפיילוט מיועד לחברת המים של בואנוס איירס, בעלות של כמיליון דולר. אם הפיילוט יצליח, עלות הקמת המתקן תסתכם בכמאה מיליון דולר.

חברת המים של ארגנטינה כבר הודיעה למקורות כי היא בחרה בה להקמת הפיילוט, ורק לאחר שיימצא גורם שיסכים לממן את הפרויקט הגדול ייחתם ההסכם עם מקורות להקמת הפיילוט. במתקן הפיילוט ייבחן תפעול המערכת, בעיקר לאור העובדה שסוג המים בארגנטינה שונה מהמים בישראל.

מתקן סינון הוא שלב שבו המים מטופלים לפני שהם מועברים למערכת המים הארצית. בישראל פועל זה כשנתיים מתקן סינון, שהוא אחד מארבעת המתקנים הגדולים בעולם. המתקן מטפל במים שמגיעים מהכנרת לאגם נטופה, שם נעשית פעולת הסינון באמצעות פחם לא פעיל. בתום שלב הסינון מועברים המים לרשת המים הארצית.

המשא ומתן עם חברת המים של בואנוס איירס בארגנטינה החל כבר לפני שנה וחצי, לאחר שנציגי החברה הגיעו לישראל והתרשמו ממתקן הסינון. במקביל יצא יו"ר מקורות אלי רונן לסיור בארגנטינה, ושם התגבש הרעיון להקמת המתקן. בחודשים האחרונים ערכה חברת מקורות ייזום כמה עבודות מחקר בנושא, שהועברו לידי הארגנטינאים.

רונן אמר: "לאור הניסיון שהצטבר במקורות בהפעלת מתקני סינון גדולים, שאיכויות המים בהם לאחר הסינון הן מהגבוהות בעולם, שווק הרעיון בחו"ל. בשנה וחצי האחרונות הגיעו לישראל כמה משלחות מארגנטינה, שהתרשמו מהיכולות של מתקן הסינון בבית נטופה והחליטו להקים מתקן סינון בבואנוס איירס ובהמשך לשדרג את המתקן הקיים. זוהי פריצת דרך גדולה עבור מקורות ייזום. אם נצליח בפעילות זו בארגנטינה, אנחנו נבחן הקמת פרויקטים דומים במקומות אחרים בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות