אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורביץ: "הממשלות בארץ עשו שגיאות שעלו כסף רב; הם כשלו בעבר, בהווה ויכשלו בעתיד" צילום: בועז אופנהיים

הורביץ: "הממשלות בארץ עשו שגיאות שעלו כסף רב; הם כשלו בעבר, בהווה ויכשלו בעתיד"

במפגש שנערך בחברת דן אנד ברדסטריט אמר קובנט: "54% מהחברות נמצאות במצב לא בטוח, שאני כנותן אשראי לא יכול לישון בשקט. החברות מדשדשות ונאבקות מחודש לחודש להמשך קיומן"

12.01.2009, 11:07 | תומר קורנפלד

"ממשלת ישראל כבר עשתה שגיאות שעלו הון כסף. הם כשלו בעבר, כושלים בהווה וכנראה יכשלו גם בעתיד". כך אמר היום יו"ר חברת טבע, אלי הורביץ, במפגש שנערך בחברת דן אנד ברדסטריט.

בכנס השתתפו בכירי המנהלים במשק הישראלי. פאנל המנהלים כלל את מנכ"ל טבע שלמה ינאי, יו"ר חברת החשמל מוטי פרידמן, מנכ"ל מכתשים אגן אברהם ביגר, מנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס, מנכ"ל מגדל יונל כהן, מנכ"ל דואר ישראל אבי הוכמן, מנכ"ל החברה לישראל ניר גלעד, נשיא שטראוס גרופ ארז ויגודמן, מנכ"ל פלאפון גיל שרון ומנכ"ל פרטנר דוד אבנר. את פאנל המנהלים הנחה יו"ר טבע אלי הורביץ.

ראובן קובנט סקר את המצב ודיבר על ירידה של 20% בייצוא ביחס לתקופה המקבילה, גידול חד של 23% במספר הבקשות לדמי אבטלה וירידה בצמיחה של 5.3% ל-4.1%. לדבריו, ענף הנדל"ן  נמצא בקיפאון מוחלט וענף ההייטק סופג ירדות שכר וקיצוצים. בנוסף, 60 אלף עסקים נמצאים בסכנת סגירה ו-54% מהחברות נמצאות בסיכון מעל הממוצע, "לא במצב בטוח, שאני כנותן אשראי יכול לישון בשקט. החברות מדשדשות ונאבקות מחודש לחודש להמשך קיומן". 

אלי הורביץ אמר עוד בכנס: "היתה שאלה אם הממשלה צריכה להתערב או לא. הממשלה אינה יכולה להעביר את הכוח שלה למישהו אחר אבל חייבת להקשיב". 

לדבריו, "אנחנו מדברים על ההון הנפלא האנושי שלנו. זה שאנחנו מקלקלים את החינוך – מדברים על זה הרבה. אנחנו עלולים לאבד את כל ההון האנושי הזה ובאיבחת חרב. הוא יהיה מחוסר עבודה, ויחפש עבודה, זה החלק הכי נייד במשק. תמיד אפשר להכניס במטוס את כל ההון האנושי בחברה".

מנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס אמר בכנס כי "מול החשש מהעירוב של תוצא נמוך ואינפלציה גבוהה, צריך להיערך כאילו אנחנו עומדים לפני מצב חירום של ממש. האינפלציה הזאת תהיה רק נדבך נוסף לסיכון שאנחנו צריכים כבר עכשיו לטפל בו - סיכון בפגיעה בתחרות בשל הבעיה בתחום שערי החליפין". 

מנכ"ל מגדל יונל כהן נשא דברים גם כן, לדבריו: "התחום הפיננסי יוביל את המשק בעת היציאה מהמשבר, דרך מתן אשראי, אני מעריך שהגופים הפיננסיים ימזגו את הגופים החלשים, כשהאמון יחזור – הדבר יניע את שאר הכלכלה. מי שיש לו מינוף מסתכל רק על התזרים, הוא רוצה לממש נכסים, הוא מבטל בתוכנית הבת את כל התוכניות כדי לחלק דיבידנד, זה מותר וזה לגיטימי, אבל מעל הכל מי שמחזיק, צריך לזכור שיש שותפים שונים בחברות השונות והגינות כלפי המשקיעים היא חשובה. מי שלא ממונף צריך לנצל את ההזדמנויות,כאשר המשבר יחלוף יהיה זה התפקיד שלנו להוריד עלויות ולמזג פעילויות של חברות שנקלעו לקשיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
את ההטבות המופלגות שלו מהמדינה הוא כבר קיבל.. ועדיין מקבל!!
טבע מעצם היותה היצואן המוביל שלנו,ובכדי לשמר אותה כחברה ישראלית, המדינה נתנה לה הטבות מפה ועד להודעה חדשה. רשות המיסים מרכינה ומהנהנת בראשה על כל תעלול חשבונאי של חברת טבע, תעלולים שמטרתם לייפות את הדוחות הכספיים ובראש ובראשונה לשלם מס שולי נמוך ביותר.החל בהרכה בהכנסה ועד ליצירת כנסי מוניטין אדירים במאזניה. ולראיה עיינו בדוחות הכספיים בין שורת הרווח לפני מס ושורת הרווח אחרי מס, שיעור מס של לא יותר מ 10%, באחריות. הכי נוח, גם להינות ממנעמי השלטון ומסוכריותיו וגם לבקר ולהטיח האשמות, חבל שלא כולנו במעמדך. אגב, אכן כדאי שתוציא (באמת) או קודקודך מרכב השרד שלך ותראה/תכיר(באמת) את האיש הממוצע.
אני  |  12.01.09
12.
זה נשמע כמו "אוי יו יו יויי"
ממש מומחה גדול בניהול האלי הורוביץ הזה. "ממשלות ישראל עשו טעיות , עושים טעיות ויעשו טעויות בעתיד" יש לי חדשות בשבילך "כהן הניהול והכלכלה של התקשורת" כולם עושים טעויות. כולם!!!! כל מי שעושה טועה ואלו שעשו פה במדינה הצליחו לא מעט , גם אם הם טעו מידי פעם. כמובן שלא כולם טועים. רק הורוביץ ומעריציו מהתקשורת אף פעם לא טועים. תודה לכם על שאתם מאירים את עיניינו בחוכמתכם
סלים וארזה , הרצליה  |  12.01.09
לכל התגובות