אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטיגרופ עשוי להרוויח 10 מיליארד דולר מעסקת מורגן סטנלי צילום: בלומברג

סיטיגרופ עשוי להרוויח 10 מיליארד דולר מעסקת מורגן סטנלי

כך אמר לסוכנות בלומברג מקור שהעדיף להישאר בעילום שם. הבנק צפוי להרוויח את הסכום אם אכן ימכור למורגן סטנלי את חטיבת הברוקראז' שלו

12.01.2009, 11:24 | סוכנויות הידיעות

סיטיגרופ עשוי לרשום רווחים של 10 מיליארד דולר ממכירת השליטה בחטיבת הברוקראז' שלו למורגן סטנלי, מה שיעזור לסיטי לשקם את ההון שנמחק בשנה האחרונה, בה רשם הבנק את ההפסדים הכבדים ביותר בהיסטוריה שלו.

הרווח, לפני מסים, יגיע מהעלאת ערכה של חטיבת סמית' בארני השייכת בינתיים לסיטיגרופ למחיר שייסגר בעסקה עם מורגן, כך אמר לסוכנות בלומברג מקור שהעדיף להישאר בעילום שם. אחרי מסים יסתכמו רווחי סיטי ב-5 עד 6 מיליארד דולר שיוזרמו להון של החברה, שהתדלדל כל כך בחודשים האחרונים עד שהבנק הניו יורקי נאלץ לקבל הלוואת הצלה של 45 מיליארד דולר מממשלת ארה"ב.

"הם מוכרים את העתיד שלהם כדי לעבור את המשבר הנוכחי, ולרוע המזל אין להם הרבה ברירות אחרות" אמר דיוויד טרון, אנליסט בפוקס פיט קלטון קוצ'ראן וואלר מניו יורק.

המשבר החמור ביותר בתעשיית הבנקאות מאז מלחמת העולם השנייה גרם למנכ"ל סיטי ויקראם פאנדיט, 51, לנטוש את התעקשותו ולמכור את סמית' בארני. בעשור האחרון עמדה החטיבה במרכז תוכניותיו של הבנק להספקת שירותי חיסכון וייעוץ.

רוברט רובין, 70, שר האוצר של ארה"ב לשעבר שהצטרף לחברה ב-1999 והתנגד למכירת החטיבה, הודיע ביום שישי על תוכניותיו לעזוב את מועצת המנהלים של סיטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות