אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מתכננת מסיבה להשבעת אובמה צילום: בלומברג

גוגל מתכננת מסיבה להשבעת אובמה

ביום השבעתו של אובמה, תערוך גוגל מסיבה גדולה בוושינגטון. נציגי גוגל מתעקשים שמדובר במסיבה "דו מפלגתית", אך החברה תמכה במובהק באובמה

12.01.2009, 13:29 | יוסי גורביץ
גוגל צפויה לערוך מסיבה לרגל השבעתו של ברק אובמה לנשיאות, ב-20 בינואר. יום ההשבעה צפוי להתקבל במסיבות רבות, אבל מסיבת-השבעה מטעם חברה ציבורית היא דבר חריג. דוברי גוגל אמרו לניו יורק טיימס שמדובר במסיבה "דו מפלגתית", ושיוזמנו אליה הן דמוקרטים והן רפובליקנים.
נהנה מתמיכה חריגה של גוגל. ברק אובמה, נשיא ארה"ב המיועד, צילום: בלומברג נהנה מתמיכה חריגה של גוגל. ברק אובמה, נשיא ארה"ב המיועד | צילום: בלומברג נהנה מתמיכה חריגה של גוגל. ברק אובמה, נשיא ארה"ב המיועד, צילום: בלומברג

המסיבה תיערך בבניין שבו נחתם הסכם נאט"ו, וגוגל תבקש מהאורחים שלא לשלם עבור עלות המסיבה עצמה, כמקובל, אלא לתרום כסף לחמש אגודות שלא למטרת רווח, וגוגל תתרום להן דולר עבור כל דולר שהאורחים יתרמו.

אף שגוגל מתעקשת שהיא איננה נוקטת עמדה פוליטית, ושהמסיבה היא "דו מפלגתית", במהלך הקמפיין נקטה החברה עמדה מובהקת לטובת אובמה. מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, נאם למען בחירתו של אובמה במספר מקרים, וה"אוונגליסט" של החברה, וינט סרף, קרא אף הוא לתמוך באובמה. בכל המקרים, הקפידו הבכירים לציין שהם אינם מדברים בשם גוגל.

לאחר הבחירות, תרמו שישה בכירים בגוגל, ביניהם שמידט, מייסד גוגל לארי פייג', וצ'אד הארלי – ממייסדי יוטיוב, הנשלטת על ידי גוגל – 25 אלף דולרים כל אחד לקרן אירוע ההשבעה של אובמה. סכום התרומה הזה עלה על סך כל התרומות שהתקבלו מעובדים בכל תאגיד, פרט למיקרוסופט ואולפני דרימוורקס.

גוגל מפעילה לוביסטים בוושינגטון מאז 2005, ודובר של החברה אמר כי "אי אפשר להשיג משהו בוושינגטון אם אינך עובד משני הצדדים של הבית". עם זאת, השדולה לא הצליחה למנוע איום של מחלקת המשפטים של הממשלה לתבוע את גוגל בשל הפרת חוקי ההגבלים העסקיים, אם תנסה לממש את עסקת הפרסום שלה עם יאהו; המחלקה הגישה לגוגל אולטימטום – וגוגל נסוגה מהעסקה שלוש שעות לפני פקיעתו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות