אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

וול סטריט סגרה בירידות בציפייה מלווה בחששות לפרסום הדו"חות של אלקואה

מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.5%, מדד נאסד"ק איבד 2% ומדד S&P 500 נחלש ב-2.3% בעקבות הערכות שחברת המתכות הגדולה בעולם, אלקואה, תדווח לאחר סגירת המסחר על הפסד ברבעון הרביעי של 2008

12.01.2009, 23:09 | ישראל הס

וול סטריט סגרה בירידות הערב (ב') בגלל ציפייה מלווה בחששות לפרסום הדו"חות של אלקואה. מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.46%, מדד נאסד"ק איבד 2.09% ומדד S&P 500 נחלש ב-2.26%. המסחר הושפע גם מהירידה החדה במחיר הנפט.

המדדים בוול סטריט רשמו ביום ו' ירידות שערים על רקע נתון האבטלה המאכזב. מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.64% לרמה של 8,599 נקודות ומד נאסד"ק איבד 2.81% לרמה של 1,571 נקודות.

ביום ו' פורסם שיעור האבטלה במשק האמריקאי שעמד על 7.2%, לעומת צפי לשיעור אבטלה של 7% בלבד. יום לאחר מכן הצהיר ברק אובמה כי תוכנית החילוץ שלו למשק האמיריקאי תביא להעסקתם של בין 3-4 מיליון איש, למרות שצעד זה לא יצליח להביא להורדת שיעור המובטלים במשק האמירקאי, אלא לשמור אותו על רמה של כ-7%.

היום לא התפרסמו נתונים מהותיים הנוגעים לכלכלה האמריקאית, אך החדשות המעניינות הגיעו היום מהכלכלה האירופאית. על פי הערכות כלכלנים באירופה, צפוי נגיד הבנק האירופי להוריד השבוע את הריבית ביבשת לרמה של עד 1%.

המדדים המובילים באירופה סגרו בירידות יום רביעי ברציפות, על רקע חששות המשקיעים מהחמרת המיתון העולמי. מדד הקאק הצרפתי ירד ב-1.62%, מדד הדאקס הגרמני נפל ב-1.34%, ומדד הפוטסי הבריטי השיל 0.5%.

הנפט ירד ב-8% לרמה של 37.59 דולר לחבית, לאחר הודעת ענקית הגז הרוסית, גזפרום, כי נחתם הסכם בינה לבין אוקראינה, בדבר חידוש העברת הגז הרוסי לאירופה דרך אוקראינה.

מניות במרכז

סיטיגרופ עשוי לרשום רווחים של 10 מיליארד דולר ממכירת השליטה בחטיבת הברוקראז' שלו, סמית' בארני, למורגן סטנלי, מה שיעזור לסיטי לשקם את ההון העצמי שלה שנמחק בשנה האחרונה, בה רשם הבנק את ההפסדים הכבדים ביותר בהיסטוריה שלו.

בוול סטריט התחילה היום באופן רשמי עונת הדו"חות של הרבעון הרביעי של 2008. ענקית האלומיניום, אלקואה צפויה לפרסם היום, לאחר סיום המסחר, את תוצאותיה הכספיות. על פי הערכות צפויים דו"חות הרבעון הרביעי להיות מאכזבים על רקע הסלמת המיתון הגלובלי והמשבר העולמי.

דויטשה בנק הוריד היום את המלצתו למניה מ'החזק' ל'מכירה', כשברקע החולשה בענף המתכות העולמי. על פי צפי האנליסטים, תדווח החברה על הפסד של 0.1 דולר למניה.

גורו ההשקעות של CNBC, ג'ים קריימר, ציין בתוכניתו "מאד מאני" ("כסף משוגע") כי הום דיפו נמנית עם המניות המועדפות עליו במדד דאו ג'ונס.

ג'ננטק, ענקית הביוטק, נסקה ביום שישי בתגובה לשמועות בדבר קניית החברה בידי ענקית התרופות השוויצרית - רוש. ג'ננטק מתנהלת במסחר שלפני הפתיחה בעלייה של 2.4%.

פייזר – ענקית התרופות צפויה ליהנות היום מסנטימנט חיובי לאחר שבית ההשקעות גולדמן זקס העלה את המלצתו למניית החברה מ"מכירה" ל"ניטרלי". המניה מגיבה בעלייה של 1.5% במסחר שלפני הפתיחה.

גוגל - בית ההשקעות קנטור פיצ'גרלד חותך את מחיר היעד לענקית החיפוש מ-575 דולר ל-475 דולר, לנוכח הירידה במכירות באינטרנט, אבל מותיר בעינה את המלצת ה"קנייה" על המניה ורואה בה המניה הטובה בסקטור.

מקדונלד'ס - בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" רואים בענקית המזון המהיר השקעה מועדפת מקרב מניות ענף המזון לאור השינוי בתפריט הרשת, הארכת שעות הפעילות ושיפור התדמית.

ישראליות בוול סטריט

אלדין הודיעה היום כי תימכר לקרן וקטור האמריקאית בתמורה ל-160 מיליון דולר בלבד. מחיר הרכישה גבוה ב-20% מעל מחיר המניה, שנסחרת ב-9.6 דולר. מחיר זה, נמוך מההצעה הראשונית שהוגשה על ידי וקטור לרכישת החברה תמורת 180 מיליון דולר שהם 13 דולר למניה.

אורמת תעשיות, חברת האנרגיה הירוקה שבשליטת יהודה ויהודית ברוניצקי, דווחה הבוקר כי תרשום בדו"חות הרבעון הרביעי הפסד בסך של כ-48 מיליון דולר, בגין ירידת ערך בגין השקעתה במניות OPTI Canada Inc הנסחרת בבורסה של טורונטו.

צ'ק פוינט, חברת אבטחת התוכנה הישראלית, זכתה להמלצת "קנייה" מצד בית ההשקעות אופנהיימר. בבית ההשקעות מאמינים שהחברה תעמוד בציפיות האנליסטים וממליצים לקנות את מניית החברה לפני שזו תפרסם את הדו"ח הרבעוני שלה ב-27 בינואר.

* בשיתוף טריידנט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות