אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק: מכבדים את האו"ם - וממשיכים בפעולה צילום: אלכס קולומויסקי

ברק: מכבדים את האו"ם - וממשיכים בפעולה

ברצועה מדווחים כי כוחות שיריון מתקרבים אל העיר. כוח צנחנים נכנס לבית, שככל הנראה היה ממולכד. בפיצוץ נפגעו שלושה, בהם קצין שנפצע באורח אנוש. תקרית בגבול ירדן: חייל ירדני באזור מסוף "ערבה" ירה לעבר לוחמי מג"ב - אך לא פגע באיש

13.01.2009, 12:44 | כתבי ynet

הדרך הדיפלומטית - או המשך הלחימה? שר הביטחון, אהוד ברק, אמר הבוקר (יום ג') כי צה"ל ממשיך בפעולות ההתקפיות ברצועת עזה, כשבמקביל הדרג המדיני עוקב אחר הניסיונות הדיפלומטיים.

בפגישה עם טייסים ואנשי צוות קרקע בבסים פלמחים, אמר השר: "שמענו אתמול, ואנחנו מכבדים, את פנייתו של מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון ועוקבים כמובן גם אחרי הטיפול ביוזמה המצרית, אבל הלחימה נמשכת וצה"ל ממשיך להפעיל את כוחותינו".

ברק שמע סקירות על הפעילות בלחימה בעזה, ביקר בטייסת מסוקי קרב ושוחח עם טייסים והצוותים הטכניים. "ביום ה-18 הלחימה נמשכת", אמר. "אנחנו פה בבסיס פלמחים, רואים את הכוח האווירי בפעולה, גם מסוקי הקרב וגם המזל"טים שפועלים בשיתוף פעולה יוצא דופן וחסר תקדים עם כוחות היבשה בהצלחה רבה. אני רוצה להודות לטייסים, לאנשי הצוותים, למפעילים, לצוותי הקרקע שיוצרים סטנדרטים חדשים של שיתוף פעולה הדוק ותכליתי עם כוחות הקרקע".

קצין צנחנים נפצע הלילה באורח אנוש, כתוצאה מפיצוץ מטען חבלה בתוך מבנה בצפון רצועת עזה. כך הותר הבוקר לפרסום. באירוע נפצעו שני חיילים נוספים, באורח קל-בינוני. במבנה שבו אירעה התקרית נמצאו לאחר מכן אמצעי לחימה הכוללים מטען קלע, אפוד ומצלמה. הקצין שנפצע אנוש פונה לבית החולים בלינסון.

אמש נפצעו ארבעה חיילים נוספים, בתקרית במהלכה ירו חיילי מילואים לעבר כוח סדיר. מצבו של הפצוע שהוגדר קשה יוצב בשעות האחרונות, וכעת מצבו בינוני.

תושבים ברצועת עזה דיווחו כי כוחות גדולים של צה"ל מתקדמים הבוקר לעבר פרברי העיר עזה, לראשונה מאז החל המבצע הקרקעי. מהצבא נמסר כי "פעילות צה"ל ברצועה נמשכת". בשלב זה, נראה שלא מדובר במהלך כניסה לתוככי העיר עצמה. 

הלחימה בעזה מצרים לחמאס: ללא הפסקת אש תאבדו את השלטון בעזה גורמים פלסטינים מדווחים כי מצרים מפעילה מכבש לחצים כבד על חמאס לקבל את היוזמה להפסקת אש. הממשל בקהיר הבהיר להנהגת הארגון כי צה"ל עשוי לפעול גם בתוך העיר עזה, ואז - שלטון חמאס יהיה בסכנה. גורמים לבנונים המקורבים לחמאס: היום ימסרו תשובה שלילית למצרים עלי ואקד ורועי נחמיאס, ynetלכתבה המלאה

כוחות צה"ל פגעו הלילה ביותר מ-30 חמושים, וכמו כן חשפו שתי מנהרות ממולכדות בפאתי העיר עזה. חיל האוויר תקף כ-60 יעדים, בהם מלון שבו זוהתה התארגנות של פעילות טרור, ו-15 מנהרות בציר פילדלפי. לפי עדויות תושבים, קולות נפץ וירי נשמעו בכל רחבי העיר עזה, שבה מתגוררים כ-400 אלף בני אדם. התושבים סיפרו כי החיילים מגובים בכוחות ארטילריה ומסוקים, ומתקרבים לשכונות ממזרח ומדרום לעיר, בעוד ספינות תותחים של חיל הים יורות פגזים לעבר החוף.

לטענת התושבים, הכוחות הישראלים נמצאים ברחובות שכונת תל-הווה, שם נמצאים חמושים פלסטינים. בבנייני המגורים בשכונה הדרומית מתגוררים עשרות אלפי בני אדם. כוחות נכנסו גם לשכונת סברה, הידועה כמקום שבו נמצאים אנשי חמאס רבים ונשמעים משם קולות ירי. 

אחד התושבים, חאדר מוסא, אמר בשיחת טלפון עם סוכנות הידיעות AP, כי ראה שני בנייני מגורים עולים באש. לדבריו, הוא מתחבא במרתף ביתו עם 25 בני אדם נוספים, בהם אשתו, שנמצאת בהריון, והוריו. "שערי הגהנום נפתחו. שאלוהים יעזור לנו", אמר מוסא.

חייל ירדני פתח באש

 

לאחר התקריות בגבול סוריה ולבנון - תקרית גם בגבול ירדן: חייל ירדני, שהיה במגדל שמירה באזור מסוף הגבול "ערבה" צפונית לאילת, פתח הבוקר באש לעבר סיור של מג"ב, שעבר באזור. אין נפגעים לכוחות מג"ב.

המקרה אירע כאשר סיור של מג"ב זיהה חייל ירדני יורד ממגדל שמירה עם נשק בידו. החייל פתח באש לעבר הכוח הישראלי - שהשיב אש. עם זאת, הירדנים מכחישים כי החייל הירדני בפתח באש. לאחר התקרית נערך תחקיר על-ידי מפקד מג"ב ערבה, בשיתוף עם כל גורמי הביטחון באזור.

מנהל היחידה לשיתוף פעולה אזורי, סמו סמוראי, שוחח עם מושל עקבה חוסני אבו ג'יידה, שהופתע מהאירוע - אולם יחד עם זאת הדגיש כי חשוב לשמור על שקט וביטחון לטובת שני הצדדים.

עובדת במסוף ערבה סיפרה ל-ynet כי חייל ירדני ירה על ג'יפ ישראלי סמוך ל-7:45. "בינתיים המסוף סגור ולא ברור מתי הוא ייפתח. המסוף בטאבה מגבה אותנו". מדוברות רשות שדות התעופה, המפעילה את המסוף, נמסר עוד: "העניין מצוי בטיפול גורמי הביטחון". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות