אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

וול סטריט סגרה במגמה מעורבת: המשקיעים חוששים מעונת דו"חות מאכזבת

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.3%, מדד נאסד"ק עלה ב-0.5%, ומדד S&P 500 עלה ב-0.2%. חשש מהחמרה ברווחיות המגזר העסקי לאחר שיצרנית האלומיניום אלקואה דיווחה אמש על הפסד גבוה מהצפוי. המסחר הושפע גם מהערכות אנליסטים, שרווחי ג'נרל אלקטריק יהיו בקצה הנמוך של סקלת תחזית הרווח של החברה

13.01.2009, 23:08 | סוכנויות הידיעות

וול סטריט סגרה במגמה מעורבת הערב (ג') על רקע חששות מהחמרה ברווחיות המגזר העסקי לאחר שיצרנית האלומיניום אלקואה דיווחה אמש על הפסד גבוה מהצפוי. עוד הושפע המסחר מהערכות אנליסטים, שרווחי ג'נרל אלקטריק יהיו בקצה הנמוך של סקלת תחזית הרווח של החברה.

ביקוש ער הורגש למניות חברות האנרגיה בעקבות ההתאוששות במחיר הנפט, כשמאידך, התקוות להגדלת הסיוע הממשלתי תחת ממשל אובמה לטובת ייצוב שוקי האשראי, גברו על החששות שנוצרו מתחזית הרווח העגומה של סיטיגרופ.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.30%, מדד נאסד"ק עלה ב-0.50%, ומדד S&P 500 עלה ב-0.17%.

"אובמה נמצא במצב טוב יותר מממשל בוש לזכות בשיתוף פעולה עם הקונגרס", אמרה גייל דודאק, מנהלת השקעות בניו יורק. "השוק רוצה לראות צעדים מאד פרגמטיים, ואובמה מנסה לפעול בדרך זאת".

אובמה מתכוון להיפגש מחר עם הדמוקרטים בסנאט בניסיון לשכנעם לאשר ללא דיחוי את הפשרת החלק השני של חבילת החילוץ אשיר הממשל באוקטובר, העומד על 350 מיליארד דולר. אובמה מבקש להשתמש בכספים לטובת סיוע לבעלי בתים שמתקשים בהחזר המשכנתא החודשי ועומדים בפני סכנה של עיקול ביתם.

ענקית המתכות אלקואה דיווחה אמש, לאחר המסחר על תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה. החברה חתמה את הרבעון עם הפסדים של 1.19 מיליארד דולר או 1.49 דולר למניה בעוד שצפי האנליסטים הצביע על הפסד של 0.11 דולר למניה בלבד. חברה זו היא הראשונה שפירסמה את תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2008 והתוצאות המאכזבות משרות סנטימנט שלילי כבד מאוד על המשקיעים בשוק.

היום במאקרו

15:30 גירעון הסחר של ארה"ב. הצפי הצביע על מאזן שלילי של 51.5 מיליארד דולר בחודש נובמבר, אך בפועל נרשם גירעון של 40.4 מיליארד דולר בלבד.

ברק אובמה יורה למשרד האוצר להגביל את התגמול לבכירים ואת תשלומי הדיבידנדים במוסדות פיננסיים, הזוכים ל"סיוע מיוחד" מקרן הסיוע הפיננסית של הממשל, כך אמר לקונגרס לארי סאמרס, יועץ כלכלי בכיר לנשיא הנבחר.

המדדים באירופה סגרו היום בירידות כשברקע הסנטימנט השלילי שמגיע על רקע הדו"חות המאכזבים של חברת אלקואה וחששות לדיווחים שליליים נוספים של החברות האמריקאיות. מדד פוטסי הבריטי ירד ב-0.61%, מדד דאקס הגרמני איבד 1.75% ומדד קאק הצרפתי נחלש ב-1.49%.

הנפט פתח את המסחר בירידות שערים לאחר שאיבד 28% מאז שבוע שעבר, אך לאחר שנודע כי הזרמת הגז מרוסיה לאירופה מתעכבת שינו החוזים על הזהב השחור את כיוונם, הנפט סגר ברמה של 37.78 דולר לחבית. 

ישראליות בוול סטריט

חברת וולטייר הודיעה אמש כי בשל ההאטה הכלכלית היא צופה לרשום ברבעון הכנסות בגובה 12.8-13.3 מיליון דולר, זאת לעומת הצפי הקודם, שעמד על 14-16 מיליון דולר. ההכנסות הצפויות עתידות להיות נמוכות בכ-25% מאלה שנרשמו ברבעון הרביעי של 2007.

חברת סיטיגרופ תסגור את חטיבת הבנקאות הפרטית שהיא מפעילה בסין, שהייתה אמורה לשרת את המספר הגדל של מיליונרים במדינה. פעילות החטיבה תועבר לזרוע המסחרית של סיטי, שתמשיך לפעול בסין, וכך גם כמה עשרות העובדים שמועסקים כיום בחטיבת הבנקאות הפרטית, שהחלה לפעול בסין לפני 3 שנים.

סי.אס.איקס קורפ, חברת הרכבות מפלורידה, דיווחה אמש בתום המסחר על תוצאות חלשות מן הצפוי, אבל לא פספסה את יעד ההכנסות. המניה צפויה לרכז היום את עניין המשקיעים.

סיגנה, ספקית שירותי הבריאות, קיבלה הורדת המלצה מבסיטיגרופ מ"החזק" ל"מכירה". בסיטי הורידו המלצה גם לוולפוינט (WLP), ספקית שירותי בריאות אחרת, מ"קנייה" ל"החזק".

ג'ון דיר, ענקית המיכון החקלאי, קיבלה הורדת המלצה מג'יי. פי. מורגן לרמה של "ניטרלי". העלייה החדה במניה לא נעלמה מעיני בית ההשקעות שחושב שגל המימושים בדרך.

בנק אופ ניו יורק מלון קורפ - הורדת מחיר היעד למניה מצד דויטשה בנק צפויה להעיק על ענקית הבנקאות ועל סקטור הפיננסים כולו. בדויטשה בנק הורידו את מחיר היעד למניה מ-39 דולרים ל-30 דולרים. מחיר היעד החדש עדיין גבוה ב-5 דולרים ממחיר המניה אתמול בתום המסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות