אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל: איזי כהן, נדב גרינשפון וצביה לבייב הודיעו על הורדת שכר של 10% צילום: גלעד קוולרציק

אפריקה ישראל: איזי כהן, נדב גרינשפון וצביה לבייב הודיעו על הורדת שכר של 10%

הורדת השכר של 3 הבכירים תחסוך לחברה 40 אלף שקלים בחודש. בנוסף, פנו איזי כהן ונדב גרינשפון לנושאי המשרה בחברה ובחברות הקבוצה, וביקשו את התגייסותם לנושא, נוכח הנסיבות הקיימות

13.01.2009, 15:39 | ישראל הס

חברת אפריקה ישראל מודיעה בזאת, כי כחלק מצעדי התייעלות של החברה ובמטרה לסייע לחברה בהיערכותה למשבר בכלכלה העולמית והשפעותיו על המשק הישראלי, איזי כהן - מנכ"ל החברה, וצביה לבייב-אלאזרוב - סמנכ"ל השיווק של החברה ובתו של לבייב הודיעו לחברה כי הם החליטו לוותר על 10% משכרם לשנת 2009 (למעט לעניין הפרשות סוציאליות).

בנוסף נדב גרינשפון - סגן יו"ר הדירקטוריון של החברה, הודיע לחברה כי הוא החליט לוותר במהלך שנת 2009 על 10% מהתמורה החודשית לה הוא זכאי על פי הסכם שירותי הייעוץ בינו לבין החברה. במסגרת האמור לעיל, פנו איזי כהן ונדב גרינשפון לנושאי המשרה בחברה ובחברות הקבוצה, וביקשו את התגייסותם לנושא, נוכח הנסיבות הקיימות.

על פי דוחות החברה שכרו של איזי כהן בשנת 2008 עמד על סכום חודשי של 198 אלף שקלים, שכרה החודשי של צביה לבייב עומד על 102.3 אלף שקלים ושכרו של נדב גרינשפון עומד על 100 אלף שקלים + מע"מ (גרינשפון משמש יועץ חיצוני של החברה על פי הגדרת תפקידו). מכאן שהורדת השכר הכוללת לשלשתם תעמוד על 40 אלף שקל בחודש.

הורדות השכר של בכירי אפריקה ישראל מצטרפות להורדות השכר בגובה של 20% בקבוצת הראל, עליה הודיע יאיר המבורגר בחודש אוקטובר 2008, 25% עליהם הודיעו נוחי דנקנר ובכירי קבוצת אי.די.בי במהלך חודש נובמבר 2008 והורדות שכר של בין 7.5% ל-10% בקרב חברי הדירקטוריון, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל בנק הפועלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
קצת מדי מאוחר מדי
כרגיל שיקולי בצע עדיין עומדים לנגד עיניה של גב' אלאזרוב (לא ברור לי למה מתעקשים לקרוא לה לבייב?). כרגיל היא חושבת איך לעשות את המינימום האפשרי כמראית עין בלבד. קיצוץ של 40,000 ש"ח בחודש אין ולא כלום ע"מ לשפר את הביצועים של החברה ואין בו די על מנת לפצות על ההפסדים שהיא ספגה עד כה. אני הייתי מצפה ממנה לותר על כל שכרה, כבתו של בעל הבית היא נהנתה עד כה מדיבידנד נאה וכעת הגיע הזמן להציב בראש את האינטרס של החברה ולהמנע מלקחת שכר עד אשר המערכת תתיצב. לדעתי היא נקטה בצעד הזה על מנת שהיא תרגיש יותר נוח לבוא ליתר העובדים ולקצץ מהשכר המגוחך שמשלמים באפ"י. דוגמא אישית עאלק.
13.01.09
לכל התגובות