אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם אנשי התקשורת מתחילים לעזוב את מלונות אשקלון

גם אנשי התקשורת מתחילים לעזוב את מלונות אשקלון

למרות הניסיונות של אנשי הדרום לחזור לסוג של שגרה בימים האחרונים, מלונות אשקלון נותרו ריקים. כמות אנשי התקשורת במלון הולידיי אין בעיר פחתה וגם אנשי עסקים מחו"ל לא חוזרים לאחר חופשת חג המולד

14.01.2009, 14:24 | יסמין גיל

למרות הניסיונות המדודים של אנשי הדרום לחזור לסוג של שגרה בימים האחרונים, מלונות אשקלון נותרו בשיממונם זה השבוע השלישי ברציפות - מאז החל מבצע עופרת יצוקה בעזה. למעשה, נראה כי דווקא ההשפעות המצטברות של הירידה החדה בתפוסה, משמעותיות אף יותר מבחינת המלונאים בעיר.

"בימים האחרונים אנחנו מתחילים להרגיש את השפעת הירידה בכמות האורחים", אמר מנכ"ל הולידיי אין אשקלון, טל אלוני, שנכנס לתפקידו פחות משבוע לפני תחילת המבצע הצבאי בעזה. לדבריו, חלק מאנשי התקשורת הזרים והישראלים ששהו במלון בשבועות האחרונים, החלו בימים האחרונים לעזוב. זאת, לצד אנשי עסקים מחו"ל, ששוהים דרך קבע במלון, הסמוך לחברות ולמפעלים באזור, ואמורים היו לחזור אליו לאחר חופשת חג המולד. אלו כצפוי, העדיפו שלא למהר ולשוב לישראל.

"להערכתנו ייקח זמן עד שיחודשו ההזמנות", אומר אלוני, "גם סוכני תיירות גדולים, שבדרך כלל מזמינים את רוב החדרים, היססו לסכם עסקאות, מתוך חשש שאנשים יבטלו ברגע האחרון. אני מאוד מקווה שלאחר שהמצב יירגע, תהיה גם חזרה של הנופשים, הן מבחינת תיירות הפנים והן מבחינת התיירות הנכנסת".

מנכ"ל מלון גני דן באשקלון, איתי אליעז, הוסיף ואמר: "המצב נשאר סטטי מתחילת המבצע והמשבר הוא עמוק. המלון פועל בהיקפים נמוכים של 50-60 חדרים, ולמעשה אין יותר לאן לרדת". לגבי אנשי התקשורת השוהים גם במלון זה, מעריך אליעז, כי עם הירידה בסיקור, יחלו גם אלה לעזוב את מלונות העיר.

במלונות הקטנים המצב חמור עוד יותר ואלו למעשה ריקים. לדברי בצלאל קוברי, אחד מבעליו של גני שמשון, מלון בן 25 חדרים, שבצמוד לו אולם אירועים: "לדאבוני אין הזמנות. כל מה שקשור לאירועים, לשבתות חתן - הכל בוטל. לפני שתי דקות הייתה אזעקה וכל זמן שהמצב הנוכחי לא משתנה ויש אזעקות, הדבר הראשון שאנשים מבטלים זה את היציאה לנופש".

אברהם עוזיאל, מנכ"ל מלון גולדן טאוור, לשעבר המלך שאול - המיועד בעיקר לאוכלוסייה דתית ולאירועים משפחתיים - אמר: "אין הזמנות. שום דבר. אין בכלל תפוסה. אני מקווה שהמצב ישתפר ברגע שהמלחמה תיעצר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות