אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי בקשות לייצוגיות נגד חברות אבטחה: לא משלמות תשלומי פנסיה צילום: שלום בר-טל

שתי בקשות לייצוגיות נגד חברות אבטחה: לא משלמות תשלומי פנסיה

שיאון שמירה, אבטחה, שירותים וניקיון נתבעת על סך של 12 מיליון שקל ושחק אבטחה על סך של 11 מיליון שקל. לטענת התובע, החברות לא הפקידו כספים לקרן הפנסיה של העובדים בניגוד לצו ההרחבה בענף

14.01.2009, 14:19 | מארק שון

שתי בקשות לייצוגיות הוגשו אתמול (ג') לבית הדין האזורי לעבודה כנגד חברות אבטחה. עו"ד רם גורודיסקי הגיש את התביעות, האחת על סך כ-12 מיליון שקל נגד שיאון שמירה אבטחה שירותים וניקיון והשניה על סך כ-11 מיליון שקל נגד שחק אבטחה. בשתי התביעות הטענה היא כי החברות לא משלמות לעובדיהן תשלומים לקרן פנסיה.

רונן תורג'מן, שעבד 8 וחצי חודשים כשומר בחברת שחק טוען כי במהלך תקופתו השתכר שכר מינימום ולמרות זאת החברה הפחיתה קרן רווחה ותרומה ליד שרה מדי חודש. דניאל רונן, שהועסק בחברת שיאון כשנתיים, בין 2004 ל-2006, טוען בנוסף להיעדר תשלומים לפנסיה כי החברה לא שילמה לו תוספת ותק לאחר השנה הראשונה.

בשני המקרים החברות לא הפקידו כספים לקרן הפנסיה של העובדים בניגוד לצו ההרחבה בענף השמירה שמחייב זאת. עו"ד גורודיסקי מעריך בתביעה כי שתי החברות מעסיקות כ-500 עובדים כל אחת, לרבות עובדים שעזבו, וסה"כ כ-1,750 עובדים במהלך שבע השנים האחרונות.

התביעות האישיות בעניינם של העובדים הוגשו ב-2008, וכעת מוגשות הבקשות לאשר את התביעה כייצוגית.

עו"ד דלית ספקטור, ממשרד ספקטור-אורן ושות' הגיבה בשם חברת שחק אבטחה: "את הבקשה לייצוגית טרם קיבלנו. במידה ותוגש סביר להניח שבדומה לאישור ייצוגית היא תדחה". ספקטור הוסיפה, כי "התביעה האישית הוגשה כנגד חברות סער ושחק יחדיו. סער היא חברה בארגון של חברות השמירה הארצית ולא ניתן להגיש נגדה ייצוגיות. התובע עבד חמישה חודשים בלבד בחברת שחק, ובהתאם לצו ההרחבה אין זכאות לתשלומי ותק ופנסיה מעבר לשכר היסוד".

עו"ד גורודיסקי מסביר ל"כלכליסט", כי לפי חוק תובענות ייצוגיות, כאשר חל הסכם קיבוצי אכן לא ניתן להגיש בקשה לייצוגית בדיני עבודה, אך במידה והמעסיק מכחיש כי חל עליו הסכם קיבוצי נסללת הדרך להגשת ההליך הייצוגי.

מעו"ד חנוך רובין, המייצג את חברת שיאון נמסר, כי הבקשה טרם התקבלה והיא תיבחן לאחר קבלתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות