אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד החקלאות: הנזק לחקלאים בדרום בעקבות המצב הביטחוני - רבע מיליארד שקל צילום: בלומברג

משרד החקלאות: הנזק לחקלאים בדרום בעקבות המצב הביטחוני - רבע מיליארד שקל

שר החקלאות, שלום שמחון: "בימים אלו מתקיימות שיחות בין אנשי משרד החקלאות למשרד האוצר לגבי הפיצוי". מנכ"ל תנועת המושבים, איתן בן דויד: "אל למדינה להזניח את חקלאי הדרום"

14.01.2009, 15:30 | גלית שפיר

רבע מיליארד שקל - זוהי עלות הנזקים שנגרמה לחקלאים בדרום, כך הודיע היום (ד') שר החקלאות, שלום שמחון במהלך סיור שערך בתערוכה החקלאית הבינלאומית השנתית אגרו משוב. שמחון הוסיף כי בימים אלו מתקיימות שיחות בין אנשי משרד החקלאות למשרד האוצר לגבי הפיצוי ואמר כי "יש לדאוג שהפיצוי יהיה מהיר".

עד עתה השקיעו משרד החקלאות ומשרד הביטחון 6 מיליון שקל בהצבת מיגוניות בשדות החקלאיים בדרום. משרד החקלאות הזמין 100 מיגנויות לטרקטורים, אך הבעיה היא קצב הייצור האיטי של המפעל הישראלי שמייצר רק 2 מיגוניות ביום.

איתן בן דויד, מנכ"ל תנועת המושבים: "אני קורא לממשלה לספק תוכנית הולמת לפיצוי החקלאים ביישובי עוטף עזה. מדובר במיטב החקלאים שמהווים אחוז ניכר מהתוצרת החקלאית במדינת ישראל ואל למדינה להזניח אותם".

חיים אלוש, מנכ"ל אגרו משוב: "מדינת ישראל צריכה להוקיר את העובדה שעל גבול עזה יושבים חקלאים במשך שנים וסופגים פגיעות קשות ברכוש ובנפש ובתקופת המלחמה אף יותר. הפיצויים לחקלאים צריכים להינתן בכבוד מבלי שחקלאי עזה ירדו על ברכיהם להתחנן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
נזקי החקלאים
יש לפצות את החקלאים . צריך להתחשב שהם מעבדים את השדות עד הגבול כל השנים האחרונות . קשה להיות חקלאי . הסיכונים רבים . בכל העולם ואפילו בארה"ב הקפיטליסטית תומכים בהם רבות . בשלושים שנה האחרונות עברנו מ"סיוע יתר"לחקלאים ל"סיוע חסר" . בחקלאות עובדים רק 1.3% אולם הם מספקים לנו שפע של תוצרת חקלאים איכותי בכל ימות השנה . לבדוק את תביעותיהם ברוח "בית הלל" .
משה , ת"א  |  14.01.09
2.
האם ב-18 יום אתם מופסדים רבע מליארד(250 מליון)אז אתם אנשים עשירים
האם המחזור שלכם הוא 5 מליארד שקל בשנה ?האם לא המשכתם לעבד את האדמה בימים האלה?האם לא שלחתם מפרי האדמה לשווקים?מדוע למצוץ את הדם של כל תושבי ישראל?כמה משפחות הם העלי השטחים האלה ?האם אתם לא חושבים שאתם מגזימים בחסות השר שמחון שמוכן למכור את קופת המדינה בכדי לשבת על כסא שר החקלאות האם היה חסר איזה ירק או פרי בשווקים בימי האלה או אולי יש עודף בגלל שלא תכננתם נכון את הגידולים.האם אתם חושבים שאתם חכמים יותר מכל העם. די הפסיקו את זה . זה מגעיל. מגיע לכם פיצוי אך אולי 5%ממה שאתם מבקשים.
ינקי , ישראל  |  14.01.09