אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט סגרה בעליות לאחר שדאו ג'ונס צנח אל מתחת ל-8,000 נקודות צילום: בלומברג

וול סטריט סגרה בעליות לאחר שדאו ג'ונס צנח אל מתחת ל-8,000 נקודות

המשקיעים ראו בירידת הדאו אות לרכישת מניות שונות במחירי מציאה. חששות בבורסה שהבנקים בוול סטריט יזדקקו לסיוע נוסף מהממשל, לצד ירידה של המחירים הסיטונאיים, וזינוק במספר הבקשות החדשות לקבלת דמי אבטלה

15.01.2009, 23:07 | סוכנויות הידיעות

וול סטריט סגרה הערב (ה') בעליות לאחר שדאו ג'ונס צנח אל מתחת ל-8,000 נקודות. המשקיעים ראו בירידת הדאו אות לרכישת מניות שונות במחירי מציאה. במהלך המסחר איבד הדאו כ-200 נקודות וצנח לרמה של 7,995 נקודות ומכאן החל המיפנה.

זאת למרות חששות שהבנקים בוול סטריט יזדקקו לסיוע נוסף מהממשל, לצד ירידה של המחירים הסיטונאיים, וזינוק במספר הבקשות החדשות לקבלת דמי אבטלה.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.15%, S&P 500 עלה ב-0.13% ונאסד"ק עלה ב-1.49%.

שוק המניות האמריקני איבד בחמשת ימי המסחר האחרונים 10%. מדד נאסד"ק נמצא 48% מתחת לרמת השיא של 31 באוקטובר 2007, ומדד דאו ג'ונס נמצא 42% מתחת לרמת השיא שלו באוקטובר 2007.

מגמת המסחר מושפעת היום מההודעה הדרמטית של סטיב ג'ובס, היו"ר המזוהה יותר מכל עם ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL), ולפיה הוא צפוי לפרוש באופן זמני מניהול החברה עקב מחלה. בלשון המעטה, המשקיעים אינם רואים בעין יפה את חילופי הגברי הצפויים באפל, ומניית החברה מאבדת 2.3%.

כבכל יום, גם היום עומדות מניות הפיננסים במוקד תשומת הלב, והמשקיעים נושאים את עיניהם בייחוד אל ג'י.פי. מורגן (JPM) שפרסם היום את הדו"ח הרבעוני שהראה נפילה חדה ברווחים.

מניות במרכז

 

מניית סיטי גרופ, שקיבלה מהממשל סיוע בהיקף של 45 מיליארד דולר, נופלת ב-26% בגלל חשש לעתידו של הבנק. מניית בנק אוף אמריקה, גדול הבנקים בארה"ב במונחי שווי נכסים, צונחת ב-15% לשפל של 18 שנה.

אפל (AAPL) - המניה יורדת ב-2.3% לאחר הודעתו של סטיב ג'ובס על פרישה זמנית מניהול החברה, והדבר מטיל צל כבד על המניה, שבוע ימים לאחר הודעתו שאין במחלתו כדי לאלצו לעזוב את תפקידו.

ג'י. פי. מורגן (JPM), ענקית הבנקאות, מדווחת היום על תוצאות חלשות מאלה של הרבעון המקביל, אבל טובות מקונצנזוס האנליסטים. מניית החברה יורדת ב-3%.

מניית בנק אוף אמריקה קורסת ב-20% לאחר שהיום נודע כי יקבל תמיכה נוספת מהממשל האמריקאי בהיקף מוערך של 10 מיליארד דולר, בנוסף על 25 מיליארד הדולר שכבר קיבל בעבר.

רויאל קריביאן (RCL), חברת ספנות הנופש, יורדת לאחר שבית ההשקעות גולדמן זאקס הוריד את המלצתו לחברה ל"מכירה". הברוקר גם צירף את המניה לרשימת המניות המומלצות למכירה. אם לא די בכך, הוריד גולדמן זאקס את הדירוג לסקטור הספנות כולו, הורדה שתשפיע על מניית קרניבל קרוז (CCL) שבשליטת משפחת אריסון.

ולמצעד ההמלצות של גורו ההשקעות לבית CNBC, ג'ים קריימר: קריימר סבור שסכנה קיומית מרחפת מעל מניות הפיננסים ובהן בנק אופ אמריקה (BAC), סיטיגרופ (C) ופרודנשיאל (PRU). קריימר ממליץ על קולגייט, על קוקה קולה ועל קלורוקס בתנאי השוק הנוכחיים.

הסקירה באדיבות חברת טריידנט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות