אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: "ויטה פרי גליל" בכינוס נכסים; חייבת לבנקים 160 מיליון שקל צילומים: ג'רמי פלדמן, אוראל כהן

פרסום ראשון: "ויטה פרי גליל" בכינוס נכסים; חייבת לבנקים 160 מיליון שקל

בקשה דחופה לאכיפת שיעבודים ולמינוי כונס נכסים הוגשה היום לביהמ"ש המחוזי בחיפה ע"י הבנקים לאומי ודיסקונט. השופטת החליטה בינתיים על סעד זמני, במסגרתו ימונו כונסי נכסים זמניים ויימנעו צעדים עצמאיים של נושי הקונצרן, עד לדיון ביום ב' הקרוב

15.01.2009, 17:49 | איתי הר אור

לבית המשפט במחוזי בחיפה הוגשה היום (ה') בקשה דחופה לאכיפת שיעבודים ולמינוי כונס נכסים, וכן בקשה דחופה למינוי כונסי נכסים זמניים במעמד צד אחד, נגד חברת המזון "ויטה פרי גליל".

הבנקים לאומי ודיסקונט, מבקשים מבית המשפט לתפוס ולאתר את כל נכסי חברת פרי גליל בע"מ וויטה פרי גליל שיווק, בטענה כי בשנים האחרונות נקלע הקונצרן למשבר כלכלי קשה, עליו לא מצאו דרך ראשי החברה להתגבר, חרף ניסיונות ההבראה שניסו וחרף הסיוע שנתנו לו הבנקים.

עוד טוענים המבקשים, כי לקונצרן ויטה פרי גליל חובות לבנק לאומי ולבנק דיסקונט בסכומים של 160 מיליון שקל, מתוכם חוב של 10 מיליון שקל למדינה, בגין הלוואה שהעמידה לקונצרן. עוד על פי הבקשה, לפי נתונים שיש בידי הבנקים, לויטה פרי גליל חובות נוספים בסך של 88 מיליון שקל לנושים בלתי מובטחים, מתוכם כ-40 מיליון לספקי התוצרת החקלאית וספקי האריזות.

לפי בקשת הבנקים, ממידע שהגיע אליהם, "הקונצרן נכנס לסחרור, שיהיה קשה מאוד לצאת ממנו. מספר ארגוני מגדלים הודיעו לפני כמה שבועות, כי הם מסרבים לחתום על הסכמי אספקה חדשים של תוצרת חקלאית לויטה".

נשיאת ביהמ"ש המחוזי בחיפה, בלהה גילאור, נעתרה באופן חלקי לבקשה הדחופה לאכיפת שעבודים ומינוי כונסי נכסים. בין הסעדים שניתנו: מינוי עורכי הדין עופר אטיאס ורון חכים ככונסי נכסים זמניים וכן סעד זמני למניעת צעדים עצמאיים של הנושים. בית המשפט החליט להעניק את הסעדים הזמניים, עד לקיומו של הדיון במעמד הצדדים וכונס הנכסים הרשמו ביום ב' הקרוב.

מויטה פרי גליל נמסר בתגובה, כי "כפי שפורסם, החקלאים, בעלי המניות ועובדי החברה הגישו הצעה להשקעה של עשרות מיליוני שקלים בחברה, הצעה שאף לא זכתה לתגובה מצד הבנקים. במקום זאת, הם העדיפו לפנות לבית המשפט, לבקש כינוס נכסים במעמד צד אחד ולפגוע בעשרות חקלאים ובפרנסת מאות עובדים בגליל. הצעתנו בעינה עומדת ואנו מקווים שבית המשפט, בניגוד לבנקים, יצטרף להצלת ויטה פרי גליל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות