אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על מוזילה כרטיסי הטיסה - עקב המשבר הכלכלי וירידת מחירי הדלק צילום: צביקה טישלר

אל על מוזילה כרטיסי הטיסה - עקב המשבר הכלכלי וירידת מחירי הדלק

תוספת הדלק, המהווה חלק ממחיר כרטיס הטיסה, תופחת ב-40%-65%; כמו כן יוזלו הכרטיסים עצמם ב-7%-30%

18.01.2009, 12:13 | יסמין גיל

אל על הודיעה היום על הוזלת כרטיסי הטיסה. במסגרת זו, החברה תוזיל את תוספת הדלק ותפחית את מחירי הכרטיסים עצמם. ההוזלות נובעות מהירידה במחיר הנפט ומהמשבר הכלכלי. המחירון החדש ייכנס לתוקף מחר.

לפי החברה, תוספת הדלק, המהווה חלק ממחיר כרטיס הטיסה, תופחת ב-40%-65%. בטיסות ליעדים קרובים, כמו אתונה, תוספת הדלק תהיה 50 דולר לעומת 144 דולר עד כה; ביעדים לטווח בינוני, בהם פריז, לונדון ומוסקבה, תעמוד התוספת על 100 דולר במקום 234 דולר, בטיסות לצפון אמריקה - 200 דולר במקום 332 דולר, ובטיסות למזרח הרחוק ולדרום אפריקה - 200 דולר במקום 412 דולר.

בנוסף, יוזלו הכרטיסים במחלקת התיירות ב-7%-15% ליעדים קרובים ובינוניים, וב-14%-30% ליעדים רחוקים. למשל, מחירו של כרטיס טיסה לאמסטרדם, שהיה עד כה 669 דולר, יהיה 569 דולר. כרטיס לניו יורק, שעלה 1,429 דולר, יוזל ל-1,099 דולר.

אל על הודיעה גם כי תפחית ב-7%-34% את מחירי כרטיסי הטיסה למגזר העסקי בכל המחלקות. החברה תציע לקהל זה גם מוצרים חדשים, בהם טיסה לצפון אמריקה במחלקת עסקים באמצע השבוע, שתהיה זולה ב-25% מהמחיר הרגיל; וכרטיסיה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים המאפשרת לעד שני עובדים לרכוש מראש טיסות בהנחה.

החברה יוצאת במבצעים נוספים, בהם 50% הנחה בטיסות לארץ למשפחות של חיילים בודדים, והטבות לתושבי הדרום ולאנשי מילואים.

"אנחנו תמיד מעדכנים מחירים, אך הפעם מדובר במהלך אסטרטגי", אמר מנכ"ל החברה, חיים רומנו. "צניחת מחירי הדלק מאפשרת לנו להשיק את שיטת המחירים החדשה, שמבטאת גם את השפעות המשבר הכלכלי על השוק".

לדבריו, גם ההאטה הנוכחית בתיירות הנכנסת תרמה להחלטה לעדכן את המחירים, "אבל אם מחירי הדלק לא היו יורדים, לא היינו יכולים להוזיל את הכרטיסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות