אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וירוס תולעת המנצל פרצה במערכת חלונות מתפשט ברשת צילום: shutterstock

וירוס תולעת המנצל פרצה במערכת חלונות מתפשט ברשת

לפי הערכות מומחי אבטחה, הווירוס בשם Conficker פגע בכ-9 מיליון מחשבים. רבים מהנפגעים ישראלים. ההמלצה - להתקין את עדכוני האבטחה של מיקרוסופט

18.01.2009, 15:46 | צמרת פרנט
תולעת שמנצלת פרצת אבטחה במערכת ההפעלה של "חלונות", פגעה עד כה ב-8.9 מיליון מחשבים בעולם כך מדווחת חברת האבטחה הפינית F-Secure. גרוע מכך, לפי מומחי אבטחה ברשת, פוטנציאל ההדבקה של התולעת הוא אחד מכל שלושה מחשבים בעולם. רבים מהנפגעים הם חברות ישראליות שמחשביהם גויסו, באמצעות ההדבקה, לצבא מחשבים שתוקף שרתים, כך מדווח יוסי טל, מומחה לאבטחת מידע ב-IBM.

לדברי טל, התולעת שידועה גם בשם Conficker, מנצלת פרצת אבטחה עליה דיווחה חברת מייקרוסופט ב-23 באוקטובר ושיחררה עבורה תיקון שרבים לא השכילו להתקינו. "התולעת מנצלת את הפרצה הזו כדי ליצור בוטנטים (צבא מחשבים) בתוך ארגונים גדולים, רבים מהם בישראל", אומר טל: "הבוטנטים מבצעים התקפות על שרתים, גורמים לעומס ומפילים אותם. אחת הסברות היא שההדבקה מתבצעת באמצעות אתרי אינטרנט שם הושתל קוד זדוני שמשתלט על המחשבים. אני יודע שארגונים רבים בישראל מתמודדים כרגע בטיפול בבעיה, לא כולם מצליחים". לדברי טל, אחד הקשיים בזיהוי התולעת הוא ביכולתה לשנות את שמה תוך כדי תנועה.

טל מעריך שאחדים מהאתרים הישראלים שמדביקים את הגולשים בתולעת, נפגעו במהלך התקפות ההאקרים האחרונות שהתבצעו במחאה על המבצע בעזה. לדבריו, ככל הנראה במהלך השחתת האתר הושתל גם הקוד הזדוני שמכיל את התולעת במטרה לגרום נזק נוסף לגולשים ישראליים. ההמלצה היא להתקין מיד את תיקון האבטחה שפורסם על ידי מייקרוסופט ובארגונים לדאוג לנטר את תעבורת האינטרנט לתוך הארגון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות