אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התבטאויות נגד ישראל? הישראלים ימשיכו למלא את הקלאבים בטורקיה צילם: גלעד קוולרציק

התבטאויות נגד ישראל? הישראלים ימשיכו למלא את הקלאבים בטורקיה

גורמי תיירות בארץ מעריכים כי התבטאויות ראש ממשלת טורקיה נגד ישראל לא יפגעו בתיירות הישראלית לטורקיה. "אני מאמין שתמצא הדרך ליישר את ההדורים", אומר נציג משרד התיירות הטורקי בארץ

18.01.2009, 17:41 | יסמין גיל

נראה שבכל הקשור לדיל טוב בקלאבים באנטליה, הזיכרון של הישראלים קצר. גורמי תיירות בארץ מעריכים כי התבטאויותיו של ראש ממשלת טורקיה, רג'פ ארדואן, במהלך הלחימה בדרום - כי יש לאסור את חברות ישראל באו"ם וכי "ישראל נוקטת בפעולות לא אנושיות שיובילו להריסתה" - לא יפגעו בתיירות הישראלית לטורקיה. יחד עם זאת הם מציינים שאם כבר משבר בין המדינות, עדיף שיקרה בעונת התיירות החלשה ביותר בשנה גם כך.

 

"הקלאבים מתחילים לפעול ביולי-אוגוסט, ובמציאות המזרח תיכונית שבעה חודשים זה כמו נצח", מסביר סגן נשיא מועצת העסקים ישראל-טורקיה ומי שאחראי לפעילות ההסברתית של משרד התיירות הטורקי בארץ, דני צימט. "אי אפשר לומר שאין משבר, אולם צריך לזכור שעכשיו חורף ולכן יש האטה טבעית בתנועת התיירות. אני מאמין שבעתיד תמצא הדרך ליישר את ההדורים ואף התחלתי לעבוד על תכנית חירום לשיקום האמון בין המדינות".

טורקיה היא בין שלוש מדינות היעד העיקריות לטיסות יוצאות ונכנסות מנתב"ג ב-2008, לצד ארה"ב וצרפת, ואף רשמה עלייה של כ-18% בתנועת הנוסעים הישראלים ליעד זה בשנה החולפת. בטורקיה עצמה ישראל מהווה את מדינת היעד ה-11 לתיירות נכנסת. 

בחברת סאן דור, שאמורה הייתה לעבור מפעילות טיסות שכר לקו סדיר לאנטליה בתחילת ינואר, נמסר כי הטיסות בוטלו "לאור האירועים האנטי ישראליים בטורקיה ובגלל מיעוט נוסעים", אולם גם להשפעות המשבר הכלכלי וההאטה בתנועת הנוסעים בעונה זאת, קשר ישיר לכך.

לדברי שי פרדו, מנכ"ל KTAI, חברת התיירות שאחראית לכ-70% מתנועת השכר מטורקיה לישראל, בוטלו מספר טיסות שכר מטורקיה: "כרגע נרתעים, אבל זה חולף. גם ככה אנחנו ב"פריזר" תקופתי עכשיו. ב-2001 מצבנו היה גרוע יותר והעברנו נוסעים ישראלים למלונות בטורקיה בליווי אנשי ביטחון, אבל התיירות לא נעצרה ולא תיעצר".

מוריס קנט, נציג השיווק והמכירות בחברת טורקיש איירליינס בישראל, שבשנה שעברה רשמה גידול של 19% בתנועה מישראל, מאמין כי פעילות החברה בארץ תמשיך לגדול, ואומר: "כרגע יש ירידה טבעית בתנועה בגלל העונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות