אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב מתכננת גיוס אג"ח וחושפת הערכות שווי של למעלה מ-800 מיליון שקל לחלק מנכסיה בישראל

גזית גלוב מתכננת גיוס אג"ח וחושפת הערכות שווי של למעלה מ-800 מיליון שקל לחלק מנכסיה בישראל

החברה נערכת לגיוס של 620 מיליון שקל תמורתו תשעבד ארבעה נכסים מסחריים במערב ראשון לציון ואחד באילת

18.01.2009, 21:11 | נעמה סיקולר
גזית גלוב הודיעה הערב (א') כי היא נערכת להנפקת אג"ח על בסיס תשקיף שפרסמה החברה בחודש מאי האחרון. מדובר בהנפקה של אגרות חוב מסדרה י' שאינן המירות למניות ובכתבי אופציה לאגרות חוב.

אולם הנתון המעניין במיוחד שמסתתר בהודעתה לבורסה הוא הערכות השווי שמצרפת גזית גלוב לחמישה מנכסיה בישראל - ארבעה מרכזי קניות מסחריים בראשון לציון ואחד באילת, ששווים הכולל מוערך לדברי החברה ב- 826 מיליון שקל. מדובר בנכסים של החברה הבת גזית גלוב ישראל (75%) אותם מתכננת החברה הבת להעמיד כבטוחה לאגרות החוב. לגזית גלוב ישראל - נכון לסוף הרבעון השלישי של השנה - תשעה מרכזים מסחריים בסך הכל בשטח בנוי של 91 אלף מ"ר ועוד שלושה נכסים בפיתוח.

הנכסים שיועמדו למימוש הם שני מרכזים מסחריים בנויים במערב ראשון לציון, אשר שיעורי התפוסה שלהם עומדים על 90% ועל 100%, מרכז מסחרי בבנייה וקרקע נוספת בראשון לציון וכן קרקע בלתי בנויה באילת. הנכסים ישועבדו כנגד הבטחת פירעון כל תשלומי הקרן והריבית והפרשי ההצמדה שהחברה מתחייבת לשלם למחזיקי אגרות החוב לגיוס של עד 620 מיליון שקל.

גזית גלוב והחברה האם גזית אינק ביצעו באחרונה מספר גיוסים, גם בצל המשבר. אקוויטי וואן, החברה המרכזת את פעילות גזית גלוב בארה"ב, גייסה בספטמבר 55 מיליון דולר בהנפקת מניות, וגזית אינק גם היא גייסה בספטמבר 160 מיליון שקל. חודש לאחר מכן הודיעה אקוויטי וואן כי קיבלה שלוש הלוואות בסך 227 מיליון דולר מבנקים זרים.

נכון לסוף הרבעון השלישי לחברה התחייבויות למחזיקי אג"ח ומוסדות פיננסים של כ-11 מיליארד שקל (עד לשנת 2021) ויתרות נזילות וקווי אשראי בלתי מנוצלים (בקבוצה) של 2.1 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות