אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסק הבוררות בפרשת יונייטד: שלמור לא יוכל לעבוד עם יוניוב למשך שנה צילום: עידו אייזק

פסק הבוררות בפרשת יונייטד: שלמור לא יוכל לעבוד עם יוניוב למשך שנה

מההחלטה עולה עוד כי אסור לשלמור אבנון עמיחי להעסיק את יוניוב בכל חברה, מיזם או גוף שקשור אליו. יוניוב בתגובה: "להחלטת הבורר אין השפעה על פעילות יוניון מדיה, שהיא חברה עצמאית לחלוטין בבעלותי המלאה והבלעדית"

19.01.2009, 14:41 | מיטל זדה

בראובני פרידן יכולים לזקוף לזכותם הישג משפטי בפרשת יונייטד: השופט בדימוס בעז אוקון, המשמש כבורר בסכסוך בין משרדי הפרסום ראובני פרידן ושלמור אבנון עמיחי, בפרשה נתן צו מניעה לשנה, האוסר על שלמור להתקשר עם אורן יוניוב בתחום רכש המדיה.

בפסק הדין שהתקבל קבע הבורר כי הוראת הצינון שבהסכם המייסדים של חברת יונייטד, תחול למשך שנה מיום הפסקת פעילותה, כלומר עד סוף אוקטובר 2009. כזכור בתחילה נתן בית המשפט המחוזי צו מניעה על תנאי למשך שנתיים, זאת בעקבות בקשה שהגישו ראובני פרידן וטענו כי שלמור ויוניוב מפרים את ההסכם המקורי לפיו במקרה של פירוק החברה, יוניוב לא יועסק עם אף אחד מהצדדים למשך שנתיים.

עוד עולה מההחלטה כי אסור לשלמור אבנון עמיחי להעסיק את יוניוב בכל חברה, מיזם או גוף שקשור אליו, וגם אם יוניוב מקים חברת מדיה חדשה, אין הוא יכול לסכם עם שלמור, שיקבל חלק מהרווחים של אותה חברת מדיה.

בנוסף דחה הבורר את עמדת יוניוב, לפיה הוא לא היה מודע להתחייבויות שהצדדים נטלו על עצמם שלא להתקשר עימו, והגדיר טענה זו של יוניוב כ- "הגנת הנאיביות".

כזכור לפני מספר חודשים הודיע אורן יוניוב, מנכ"ל יונייטד לשעבר, כי חברת המדיה יוניון שהוקמה היא בבעלותו הפרטית ולא בבעלות שלמור אבנון עמיחי. בעקבות כך, הגישו ראובני פרידן בקשה לביזיון בית משפט, במסגרתה טענו עורכי הדין רון ברקמן וגילעד פורת כי שלמור ויוניוב, באמצעות חברת יוניון, מפרים את צו המניעה שניתן כנגד שלמור.

אורן יוניוב מסר בתגובה: "הבוררות שהתקיימה הינה בין ראובני פרידן לבין שלמור אבנון עמיחי והחלטות הבורר חלות על הצדדים לבוררות בלבד. אורן יוניוב ויוניון מדיה אינן, ולא היו צד לבוררות ועל כן על פי החוק החלטות הבורר אינן חלות עליהם. להחלטת הבורר אין השפעה על פעילות יוניון שכן יוניון מדיה הינה חברה עצמאית לחלוטין בבעלותו המלאה והבלעדית של אורן יוניוב . אורן אינו מועסק לא במישרין ולא בעקיפין על ידי שלמור אבנון עמיחי ועל כן להחלטת הבורר אין כל השפעה על פעילותה של יוניון מדיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות