אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
6 שנות מאסר לבעל הוצאה לאור שהעלים מס וזייף ראיות צילום: shutterstock

6 שנות מאסר לבעל הוצאה לאור שהעלים מס וזייף ראיות

יצחק בן אברהם, שהיה מנהלה של חברת ארזים, הורשע בשורה ארוכה של עבירות מס ושיבוש הליכי משפט. הוטל עליו גם קנס של 250 אלף שקל. ביהמ"ש: "מדובר במסכת עבירות חמורה ביותר"

19.01.2009, 18:55 | איתי הר אור
בית משפט השלום בכפר סבא גזר היום שש שנות מאסר וקנס של 250 אלף שקל על יצחק בן אברהם, שהיה מנהלה של חברת ארזים - בית הוצאה לאור ושיווק, שהורשע בשורה ארוכה של עבירות מס.

כתב האישום שהוגש נגד בן אברהם, שבו הורשע כמעט במלואו, עסק בהשמטת הכנסות על ידי אי דיווח, מילוי חשבוניות ספקים ללא סמכות לצורך הקטנת הכנסות, ו"ניפוח" הוצאות באמצעות זיוף חשבונות ספקים בסכום כולל של 3.2 מיליון שקל, ובסך הכל 46 חשבוניות שהוצאו לאורך השנים 96-92. מאוחר יותר תוקן כתב האישום, ויוחסו לו עבירות זיוף מסמך ושיבוש הליכי משפט, לאחר שזייף במשרדי פרקליטות מחוז הדרום את חומר הראיות שבא לצלם מתיקו. 

בגזר הדין קבעה השופטת ניצה מימון שעשוע כי "מדובר במסכת עבירות חמורה ביותר של שליחת יד מתמשכת בקופה הציבורית בדרכי תרמית וזיוף, בסכומים גבוהים, בשיטתיות ובמשך חמש שנים רצופות. הנאשם לא הסתפק בכך, אלא הוסיף פשעים נועזים ומתוחכמים יותר על פשעיו הראשונים, ועשה כל שלאל ידו כדי להכשיל את בירור משפטו, תוך שהוכיח חוסר מורא חסר תקדים בחומרתו: הנאשם זייף שני מוצגי תביעה (חשבוניות) שהיוו חלק מחומר הראיות בתיקו".

עוד כתבה השופטת כי "התמונה המבהילה שנחשפה במהלך בדיקת הראיות שהוגשו על ידי הנאשם, היא של 'תעשיית זיוף' ממש. מדובר בצבר עבירות עצום בהיקפו, הן מבחינה כספית, הן מבחינת ההתמשכות, השיטתיות והתחכום הלא שגרתי של מעשי הזיוף והן מבחינת חוסר המורא והיעדר המעצורים של הנאשם שלא נרתע מלהמשיך במעשי הזיוף בין כתלי הפרקליטות ובית המשפט". את פרקליטות מיסוי וכלכלה שניהלה את התיק, ייצג עו"ד שרון פרידמן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות