אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריל לינץ': בנק לוידס הבריטי בקשיי נזילות צילום: בלומברג

מריל לינץ': בנק לוידס הבריטי בקשיי נזילות

בתגובה מתרסקת המניה ב-33% בלונדון - דבר המשקף לבנק שווי שוק של 10 מיליארד דולר, שפל של 20 שנה. לדברי האנליסטים, לוידס צפוי להגדיל ההפסדים מאחר ומרבית הפעילות שלו נסמכת על השוק הבריטי הנמצא במיתון הקשה בתולדותיו

20.01.2009, 14:09 | ענת ציפקין

מניית Loyds banking Group נופלת לשפל של עשרים שנה לאחר שאנליסטים של הבנק האמריקאי מריל לינץ' מעריכים כי כפי הנראה אין לבנק מספיק הון עצמי. לוידס השלים את רכישת הבנק הבריטי HBOS אתמול, ולאור הפרסומים הבוקר נופלת מנייתו ב-33% במסחר בבורסת לונדון.

לאחר הנפילה הדרמטית בערכה של המניה נסחר לוידס לפי שווי שוק של 10 מיליארד דולר בלבד. לדברי אנליסטים של מריל לינץ', "המיזוג של HBOS ולוידס יוצר גוף העומד בפני בעיות מימון קשות ואיכות לא מספקת של נכסים, אנו צופים כי לוידס עלול להפסיד כסף רב בשנים הקרובות, בעיקר בשל הפרשה גדולה מאוד לחובות מסופקים. יחס הלימות ההון הראשוני של לוידס עומד כעת על 6.2%, ויתכן שיצטרך לגייס לפחות 10 מיליארד ליש"ט נוספים של הון טרי אם מצב הכלכלה ימשיך להדרדר ולהשפיע על מצבו הפיננסי של הבנק. הבנק נסמך גם על תחומים מאוד בעיתיים של מימון, כדוגמת ניירות ערך מגובות משכנתאות" אומרים במריל לינץ'. בעיה נוספת שמציינים במריל לינץ' היא העובדה ש-95% מהרווחים של הבנק מגיעים מהשוק הבריטי, שנכנס למיתון הקשה בתולדותיו. הבעייתיות של לוידס בולטת גם על רקע מצבו הקשה של רויאל בנק אוף סקוטלנד הבריטי, שדיווח אתמול על ההפסד השנתי הגדול ביותר אי פעם בבריטניה התאגידי - 41 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות