אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד אקזיט עצוב: אינטרקאסט תימכר תמורת כ-10 מיליון דולר צילום: מאיר פרטוש

עוד אקזיט עצוב: אינטרקאסט תימכר תמורת כ-10 מיליון דולר

בחברת הסטארט-אפ הושקעו כ-12 מיליון דולר; המשקיעים העיקריים: הקרנות ג'נסיס וג'מיני. אינטרקאסט פיתחה תוכנה להפצת תכני וידיאו מהאינטרנט

21.01.2009, 09:14 | אסף גלעד
חברת הסטארט-אפ אינטרקאסט, בה הושקעו מאז 2006 כ-12 מיליון דולר נמצאת בדרך למכירה תמורת כ-10 מיליון דולר בלבד. אינטרקאסט פיתחה פלטפורמת תוכנה להפצת תכני וידאו מהאינטרנט באיכות גבוהה (HD) למנויים.

אדי שלו מקרן ג אדי שלו מקרן ג'נסיס. השקיעו בחברה, עם קרן ג'מיני אדי שלו מקרן ג
לפני כחודשיים עבדו באינטרקאסט (Intercast), לשעבר חברת ערוץ, 36 עובדים. באמצע נובמבר פוטרו ממנה 23 עובדים, אולם החברה המשיכה לפרסם באתרה מודעות דרושים. בימים האחרונים נסגרו כל אתרי החברה (Kazam.com, Intercast.com) ומנהליה סירבו לדבר עם כתבים. בעלי המניות בחברה, הקרנות ג'נסיס וג'מיני, דורגו לאחרונה ב"כלכליסט" כשתי הקרנות הישראליות בעלי שיעורי הפיטורים הגבוהים ביותר בענף ההייטק מחברות הפורטפוליו שלהן. ג'נסיס פיטרה עד היום 316 עובדים, ואילו ג'מיני פיטרה 226. כרמל סופר, השותף המנהל מטעם ג'מיני בחברה, יושב גם בדירקטוריונים של החברות מודו ואוליסטה, אשר ביצעו גם הן קיצוצים חדים מאז חודש אוקטובר. יאיר שוהם, השותף המנהל מטעם ג'נסיס שותף עם סופר לחבר המנהלים באינטרקאסט ובמודו.

כעת נודע, כי אינטרקאסט עומדת בפני מכירת נכסיה. ההערכה היא כי תימכר בשבועות הקרובים במחיר של כ-10 מיליון דולר לחברה טכנולוגית בינלאומית גדולה אשר כבר ביצעה בעבר רכישות בישראל. בניגוד לפרסומים בהם נכתב שאינטרקאסט גייסה 7.2 מיליון דולר, נודע כי טרם סבב הגיוס ביולי 2000, הובילה ג'מיני סיבוב נוסף המוערך בכ-5 מיליון דולר, עובדה שהופכת את כלל הגיוס בחברה לסכום של כ-12 מיליון דולר.

אינטרקאסט היא דוגמה למגזר של חברות העומדות בעקבות המשבר הכלכלי בפני שוקת שבורה: מדובר בחברות קטנות, שסיימו את שלב הפיתוח שלהן, ומחפשות כעת שוק למוצריהן, כאשר הן נכנסות לתקופת ההאטה הכלכלית ללא בסיס לקוחות מוצק.

בפברואר 2008 סיימה אינטרקאסט את פיתוח המוצר שלה - פלטפורמה לניהול שידורי טלוויזיה באמצעות האינטרנט למחשב האישי או לממיר הטלוויזיה לפי הזמנה. כך למשל, מאפשרת התוכנה להקליט תכניות מתוך מאגר של עד 1000 ערוצים. אינטרקאסט השיקה את מוצריה בארה"ב תחת המותג Kazam והחלה בניסויי פיילוט עם סטודנטים בשתי אוניברסיטאות מובילות בארה"ב - קולומביה ופרדו. בחודשים האחרונים היו עסוקים מנהלי החברה בחתימה על חוזים מול ספקי תוכן ואולפני שידור וכן מול סוכנויות מודעות פרסום פובליסיס ו-MPG.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות