אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלחמה שלא רציתם לראות איור: ליאב צברי

המלחמה שלא רציתם לראות

למה ישראלים מעטים כל כך השתמשו ברשת כדי לראות מה באמת קורה בעזה?

21.01.2009, 10:37 | צביקה בשור
נגמרה המלחמה, אומרים, ואני שמח, כי סוף סוף מותר לדבר כאן נגד המלחמה. בחיי, הייתי צריך לעבור פעם אחת את החוויה הזו של להיות מתנגד למלחמה בישראל בשביל להבין איפה אני חי, וכמה שהכל מטורלל כאן. אתם מבינים, בזמן שרוב בני ישראל עברו את המלחמה המעולה ביותר זה שנים, אולי הכי מדהימה מאז ששת הימים, עם הישגים מופלאים ומימיות מלאות וקווי אספקה שעובדים תענוג, אני ועוד כמה אנשים, כמה עשרות אלפי אנשים (לכם סיפרו שזה כמה מאות), חיינו מלחמה נוראה, מטומטמת, מזוויעה. ככה, שתי מלחמות היו כאן, לשני עמים.

והיום אפשר לעשות את זה, כי כל אחד יכול לבחור כמה מודע הוא רוצה להיות למה שקורה באמת. ובמלחמה הזו, מי שבחר לשמוע את האולפנים של ערוצי הטלוויזיה והעיתונים והרדיו ואתרי האינטרנט הישראליים, ולחשוב שהוא מקבל איזו תמונה של מלחמה שקרתה באמת, בחר להתעלם מהמציאות. וזו בחירה מודעת, כי מטר משם, בלי מאמץ פיזי ועם מאמץ אינטלקטואלי שולי, אפשר היה למצוא אמיתות, שגם אם לא היו הופכות לכם את הראש, לפחות היו גורמות לכם לשאול כמה שאלות.

כן, היתה לכולכם בחירה. כל מה שלא ידעתם, באשמתכם לא ידעתם. אין עוד "העיתונות מעלה בתפקידה". האזרחים כאן מעלו בתפקידם. כל האמת, או אולי לא כולה אבל הרבה יותר מכפי שנתנה את דעתה העיתונות הישראלית הממוסדת, היתה פרושה ממש מתחת לאצבעות. כל מי שהתעורר כשלאולפן של ערוץ 10 חדרו זעקות השכול של ד"ר עז אלדין אבו אל־עייש ונחרד מעוצמת הכאב יכול היה להיחרד מכאב כזה עוד לפני. הידיעות על מה שבאמת קורה בעזה לא היו מעבר להרי החושך אלא ב"וושינגטון פוסט". יכולתם גם להיכנס לאתר של "הניו יורק טיימס" (כלי תקשורת חתרני, שבבעלות משמרות המהפכה של איראן) ולקרוא שם איך המלחמה הזו, ובעיקר הדרך שבה היא מנוהלת, שומטת את הלגיטימיות תחת השלטון של הפת"ח, וכמה זה רע לישראל. אבל אתם לא ידעתם את זה. אולי הבעיה היא עם השפה. אולי האנגלית קשה לכם. אבל גם אז הייתם יכולים, לו רק חיפשתם, להיכנס לבלוג של אייל ניב, הבלוג העיתונאי הטוב בישראל, ולשמוע שם אמיתות קשות.

 , איור: ליאב צברי איור: ליאב צברי  , איור: ליאב צברי

אבל לא ידעתם. בחרתם שלא לדעת. בחרתם לחיות את המלחמה שלא היתה. המלחמה הצודקת והמוצלחת שהומצאה בצדה של המלחמה הפושעת ששאר העולם ראה. עכשיו כבר אין הרבה מה לעשות, ונשארה לכם רק בחירה שולית: או שתגוונו קצת את מקורות המידע שלכם ותיהפכו לאזרחים אחראים או שתשנאו אותי על השמאלנות האנטישמית שלי ותחזרו לטלוויזיה הישנה והמוכרת שלכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מי עוסק בספירת גופות ?
מעניין שדווקא השמאל הנאור וחלק מהעולם המערבי שוקלים גופות כאילו צריך להיות "מאזן הרג" , חשיבה פרימיטיבית כזאת מתאימה רק למי שהוא צמא דם , הפוך מהתדמית הנאורה שהאנשים האילו מייחסים לעצמם . המלחמה הזאת מטרתה הייתה לעצור את ירי הקסמים על תושבי ישראל , ולאפשר לנו לחיות חיים שלווים ללא איום תמידי . המחיר של חיים תחת טרור גם אם אין אבדות בנפש הינו כבד מאין נשוא , הוא פוגע בכלכלה , בחיי היום יום , בעבודה , בבריאות ( גם הנפשית ) ובכל תחום אחר ויכניע את מדינת ישראל בטווח הארוך אם היא לא תטפל בו . טרור הטילים שמגיע מעזה מאיים על חייהם ועתידם של 7 מיליון אזרחים במדינת ישראל , וכל מי שמסכם את המלחמה בצורה הבזוייה של ספירת גופות חוטא לאמת . הפתרון לכך הוא מאוד פשוט , כל אילו שמדברים בגנות המלחמה ו"תגובתה הפראית" של ישראל צריכים להגיע לחיות באזורים מוכי הטילים ובעת אזעקה אין צורך שירוצו כל עוד נפשם בם למקלט וכך : 1. או שהם ישנו את דעתם . 2. או שהם יאזנו בעצמם את המאזן "הבלתי צודק" .
אני רק שאלה  |  18.02.09
11.
את מי מעניין הסבל שלהם- אותנו היהודים ענינו הסבל של הדרומיים ואי התגובה הממשלתית
לא מעניין אותנו סבל האויב הם בחרו חמס וצועקים עכשיו - חמס למה הפחד שליווה את הדרומיים במשך שנים וכל אחד יש לו מכר/ משפחה באזור וחרד לגורלם לא עיניין אף אחד למה הם היו צריכים לבסבול אז ולמה עכשיו דעות של כל מיני אוהבי האויב בקיצור לאנשי עזה- לכן לעזה..
בועז , י ם  |  23.01.09
10.
מלחמה נוראית, ציבור אטום, התוצאה=אסון
צדק צביקה כאשר כתב שצריך לעבור התנגדות למלחמה אחת (לפחות) בשביל להבין עד כמה המקום הזה מטורף. נתקלתי בתגובות אוטומטיות, אינסטינקטיביות, מצוצות מן האצבע, דמגוגיה זולה, הסתה גזענית נטולת-רסן, אפס נכונות לקלוט עובדות חדשות, ניתוק מורט-עצבים מן המציאות, גילויים מזוויעים של אובדן-אנושיות, השתלטות הפחד על המוח, עיסוק בתעמולה במקום בניתוח המצב, אמונה עיוורת בדובר צה"ל, כתבים צבאיים חסרי-אונים, חיילים שנראים ונשמעים כמו תוכים עיוורים - ובאופן כללי, כישלון מוחלט של החברה האזרחית. אומרים שעזה נמצאת מעבר להרי החושך. ואני אומר: החושך הוא כאן. מדינה שהרגה 1,300 איש בגלל ש-4 ישראלים נהרגו כאן בשנתיים (כן, 2 אנשים בכל שנה), היא מדינה מטורפת לחלוטין. וכך אנחנו מצטיירים בעולם. אני בוש ונכלם בחברה שבה אני חי. מי יציל אותנו? אובמה? בוודאי לא אנחנו.
אורי ברייטמן , גבעתיים  |  22.01.09
9.
זאת לא המסיבה שלנו
בכתבה שפורסמה אתמול בהארץ אמר דוד גרוסמן שמלחמת עזה נועדה לאחות את שברי האגו בעקבות מלחמת לבנון. זה לא ציני גם לציין שהיא נועדה להרים את המורל לקראת הבחירות. מה שמטריד יותר מחוסר הרצון של רוב הציבור להבין את סבלו של הצד השני, הוא שלילת הלגיטימיזציה לדיבור שחורג מהקונצנזוס הדו"צי/ תקשורתי. ההדחקה נותנת את סימניה באטימות, גסות הלב והאנוכיות. מי שעבורו מלחמה היא סיוט הופך לאנטי ציוני. עצוב
romimik  |  21.01.09
לכל התגובות