אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אסם פותחת חזית מול רשתות השיווק: מורידה את מחיר הפסטה ב-14% צילום: עמית שעל

בלעדי: אסם פותחת חזית מול רשתות השיווק: מורידה את מחיר הפסטה ב-14%

באסם החליטו להוריד את מחיר הפסטה בעקבות התחזקות המותגים הפרטיים של רשתות השיווק ובפרט השקת המותג הפרטי מגה לפני כחודש. בכנס השיווק בתחילת השבוע התווכחו מנכ"ל אסם ומנכ"ל רבוע כחול על מחירי הפסטה והאיכות של הפסטות המיובאות. שופרסל יצאה במבצעי הנחה על פסטות של אסם, ברילה והמותג הפרטי שופרסל

21.01.2009, 16:04 | אורנה יפת

אסם מורידה את מחיר הפסטה ב-14% החל ב-1 בפברואר. כך נודע ל"כלכליסט". בכך פותחת אסם חזית חדשה מול רשתות השיווק שמחזקות את המותג הפרטי שלהן.

 אסם בחרה לבצע צעד זה בעקבות השקת המותג הפרטי "מגה" אותו השיקה לאחרונה רבוע כחול במקביל להשקת תת הרשת מגה בול. אסם מייבאת כ-30 סוגי פסטה מאיטליה.

מנכ"ל אסם, גזי קפלן פנה בקריאה לקימעונאים לגלגל את ההוזלה במלואה גם לצרכן הסופי.

באסם החליטו על הורדת מחיר הפסטה כבר לפני מספר שבועות, אך ה"חזית" בין אסם לבין רבוע כחול נפתחה רשמית בשבוע שעבר בכנס השיווק 2008. אז ניהלו קפלן, ומנכ"ל הרבוע, זאב וורמברנד, ויכוח בנושא הפסטה.

וורמברנד הצהיר, כי בתוך חודש מיום השקת המותג הפרטי התברר כי בקטגוריות בהן הושק, וביניהן קטגוריית הפסטה, הוא לקח נתח שוק של 20%-25% מהקטגוריה. בנוסף, ציין וורמברנד, כי הרשת מצמצמת 10%-15% מהמוצרים על המדף ומקדמת את המותג הפרטי הזול יותר לטובת הצרכנים. בתגובה אמר קפלן: "הבאתם פסטה מטורקיה, שמתם אותה בשקית אטומה שלא רואים את הפסטה, והעיקר שאתם נותנים בטחון לצרכן". וורמברנד ענה לו: "הפסטות הן לא מטורקיה, אלא מאותה מדינה ועיר של הפסטה שלכם".

אסם מובילה את קטגוריית הפסטה היבשה והפתיתים עם נתח שוק של 62%, ברילה שמיובאת על ידי שסטוביץ - 11%, שופרסל- 9% ושחקנים קטנים אחרים - 18%. המחיר הממוצע של יחידת פסטה אסם עומד על 8-10 שקלים בעוד המחיר של פסטה במותג פרטי עומד על כ-7 שקלים ושל ברילה בין 12 ל-25 שקלים. שופרסל מציעה בימים אלה מבצעים על כל סוגי הפסטה בשופרסל ביג ולרוכשים דרך שופרסל ישיר. כך נמכרת פסטה אסם ב-7 שקלים בממוצע, סוגים מסוימים של פסטה ברילה ב-12 שקלים בממוצע, והמותג הפרטי שופרסל ב-6-7 שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות