אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - הסכסוך במלרג מתחמם: בעל השליטה תובע את שותפו לשעבר צילום: עמית שעל

בלעדי - הסכסוך במלרג מתחמם: בעל השליטה תובע את שותפו לשעבר

מיכאל הירשברג, בעל השליטה בחברת התשתיות, טוען כי שותפו לשעבר יוסי מלמד הסתיר את הרווחיות האמיתית של הפרויקטים שהיו בתחום אחריותו; מלמד: כתב התביעה הזוי לחלוטין

24.01.2009, 18:52 | תומר קורנפלד

סכסוך השותפים בחברת קבלנות התשתיות המלרג מתחמם. ל"כלכליסט" נודע כי מיכאל הירשברג, בעל השליטה במלרג, הגיש ביום חמישי תביעה נגד שותפו לשעבר יוסי מלמד, בטענה לרמייה שביצע, לכאורה, בדו"חות הכספיים של החברה. בכתב התביעה דורש הירשברג ממלמד להשיב לו 28.5 מיליון שקל אותם כבר שילם לו במסגרת הליך ההיפרדות בין השניים.

עד לפני שבועיים, היה נדמה שהליך ההיפרדות בין שני השותפים שהקימו יחד את מלרג בשנת 1990 הסתיים - זאת לאחר שהירשברג רכש את חלקו של מלמד בחברה לפני שנה. ואולם אז, יומיים לפני שהיה אמור להעביר לשותפו לשעבר סכום של 40 מיליון שקל נוספים, פנה הירשברג לבית המשפט וביקש לפסול את כל הליך ההיפרדות.

בדיון המקדמי שנערך בבית המשפט המחוזי בפתח תקוה לפני כשבועיים מתחה נשיאת בית המשפט המחוזי הילה גרסטל ביקורת על הירשברג ואמרה לעורך דינו: "לצערי, התחושה שמתקבלת אצלי היא שהירשברג מנסה להרוויח זמן, כדי לא לשלם את הכסף".

בכתב התביעה טוען הירשברג כי התרמית התגלתה לפני כחודשיים בעת הכנת הדו"חות הכספיים של מלרג לרבעון השלישי. אז גילתה החברה שכל הדו"חות שפורסמו מאז תחילת 2007 אינם נכונים והיא נדרשת לתקנם לאחור, באופן שהקטין את הונה העצמי של מלרג ב-10 מיליון שקל שהם כ-11% - מהלך שהושלם בתחילת דצמבר.

בכתב התביעה טוען הירשברג: "(מלמד) הסתיר את רווחיותם האמיתית של הפרויקטים שהיו באחריותו (...) באמצעות העלמת/סילוף נתונים כספיים רלוונטיים, עלה בידו של מלמד להציג תמונה עובדתית מסולפת (עד כדי תרמיתית) בדבר שווי הפרויקטים כלפי החברה והתובע". 

הירשברג מספק דוגמאות שלטענתו מוכיחות זו, וטוען כי בכמה פרויקטים מלמד הטעה אותו ואת החברה בכך שסיפק תחזית הוצאות נמוכה מהיקף ההוצאות בפועל. כך למשל, בפרויקט אחד - תחזית ההוצאות שסיפק מלמד עמדה על 39 מיליון שקל, ולימים התגלה כי סך ההוצאות של החברה גדל ל-53 מיליון שקל. בפרויקט אחר, תחזית ההוצאות של מלמד עמדה על 98 מיליון שקל, ולאחר מכן התגלה כי סך ההוצאות בפועל עלו ל-108 מיליון שקל.  

מלמד מסר בתגובה: "כתב התביעה של הירשברג הזוי לחלוטין. האיש מנסה בכל דרך אפשרית לחמוק מתשלום חוב של כ-45 מיליון שקל. לאחרונה החזיר הבנק צ'ק שנתן לי הירשברג על סך 1.5 מיליון שקל בשל כיסוי חסר. כיצד אפשר לצפות, מאדם שאין לו לשלם 1.5 מיליון שקל, שישלם 45 מיליון שקל?

"לפיכך, בחר הירשברג לחזור ליריד ההזיות, מקום שבו הוא מרגיש כנראה מאוד בנוח. אני לא משחק במגרש הזה וסומך על בתי המשפט בישראל. עצוב לי כי מנגנוני ההגנה והביקורת של מלרג המפוארת מאפשרים להירשברג לגרור את החברה בצורה אינפנטילית לתסבוכת האישית שלו. ועידת הבדיקה המגוחכת שמינה הירשברג במלרג לפני יותר מחודשיים תשמש כנראה כסות להזיותיו, אך זה יהיה לזמן קצר בלבד ועד שהאמת תצא לאור".

מיכאל הירשברג מסר: "כל שיש לי לומר בשלב הזה, מצוי בכתב התביעה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות