אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפעלי תעשייה החלו לרכוש ביטוח מנזקי מלחמה וטרור צילום: אוראל כהן

מפעלי תעשייה החלו לרכוש ביטוח מנזקי מלחמה וטרור

עד כה סירבו חברות הביטוח להעניק למפעלים פיצוי על נזקים שנגרמו כתוצאה מרקטות

24.01.2009, 21:52 | רחלי בינדמן

מפעל סוגת בקריית גת רכש לאחרונה ביטוח משולב חדש מסוגו שכולל כיסוי מנזקי מלחמה ומנזקי טרור - כך נודע ל"כלכליסט". הפוליסה נרכשה מחברת הביטוח הבריטית לויד'ס, באמצעות ברוקר הביטוח Aon ישראל.

סוגת מצטרפת לחברת כרמל אולפינים בחיפה, שהודיעה על רכישת כיסוי מסוג זה לאחר שנפגעה במהלך מלחמת לבנון השנייה. החברה לא קיבלה פיצוי על הפגיעה בה, כיוון שחיפה לא נכללה בשטח הזכאי לפיצוי מהמדינה.

אף שהמדינה מעניקה למפעלים פיצוי בגין נזקי מלחמה, מדובר בפיצוי מוגבל. על פי החוק, פיצוי על אובדן הכנסות ניתן רק למפעלים הממוקמים בתוך שטח שנמצא במרחק קטן מהחזית, כפי שמוגדר על ידי המדינה. ל"כלכליסט" נודע שבנוסף לסוגת ולכרמל אולפינים רכשו עוד שבע חברות את הפוליסה הזו, בהן רשת מלונות, מפעלי כימיקלים ואנרגיה וחברות גדולות אחרות.

בתוך כך נודע שחברת ביטוח חקלאי, המבטחת מפעלים בדרום, שיגרה ללקוחותיה מכתב עם תחילת מבצע "עופרת יצוקה" בו התנערה מאחריות על נזקי טילים. בעקבות מספר פניות שקיבלה ממפעלים שניזוקו במבצע ודרשו פיצוי, החברה שינתה את עמדתה והסכימה להתייחס לנזקי הטילים כנזקי טרור, המכוסים בפוליסת הביטוח. מביטוח חקלאי נמסר: "החברה יידעה את כל לקוחותיה החל ב־1 בינואר שהפוליסות יכסו רק נזקי טרור, שאינם מכוסים על ידי מס רכוש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות