אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיקגו קאבס תימכר ב-900 מיליון דולר

שיקגו קאבס תימכר ב-900 מיליון דולר

טריביון של סם זל תמכור את קבוצת הבייסבול למשפחת ריקטס, שהבטיחה להעביר חצי מהסכום תוך שלושה חודשים

25.01.2009, 15:47 | אוריאל דסקל

לאחר תהליך מכרז שערך שנתיים, חברת טריביון בחרה במשפחת ריקטס כקונה של קבוצת הבייסבול בבעלותה, שיקגו קאבס.

קאבס מליגת ה-MLB תועבר לידי תומאס ריקטס, יו"ר ומייסד של חברת אינקפיטל הולדינגס (Incapital Holdings) בהנחה שההסכם יאושר על ידי 23 בעלי קבוצות בליגה, לפחות.

בהודעה רשמית שפרסמה משפחת ריקטס, שאחד מבניה פגש את אשתו לעתיד בפעם הראשונה במגרש הביתי של הקאבס - נאמר שהצעת הרכש היא לקבוצת הבייסבול, מגרשה הביתי "ריגלי פילד" ול-25% ממניות רשת שידור הספורט האזורית של הטריביון.

את ההצעה הגיש תומאס ריקטס ולדבריו היא עומדת על כ-900 מיליון דולר.

"הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי בעלי הטריביון, סם זל, הסכים להצעה שהוגשה ביחד עם שתי הצעות נוספות. הסיבה: משפחת ריקטס מוכנה להעביר חצי מהסכום במזומן בתוך 90-60 יום.

הסכום, 900 מיליון דולר, הוא הכי גבוה ששולם אי פעם עבור קבוצת בייסבול אבל עדיין נמוך מהתג 1 מיליארד דולר ששם זל על הקבוצה.

על פי דירוג "פורבס" האחרון הקאבס שווים כ-642 מיליון דולר.

לפני תחילת המשבר הכלכלי, קיבל זל הצעות למכור את קבוצת הבייסבול לפי שווי שנע בין 650 מיליון דולר ל-1.3 מיליארד דולר, אך הוא דחה את כולן.

לקאבס הכנסות בהיקף של 214 מיליון דולר, כשהרווח התפעולי עומד על כ-21.4 מיליון דולר. הקבוצה גם מחזיקה בנדל"ן בדמות אצטדיון ה"ריגלי פילד" בן 94 השנים, ששוויו מוערך בכ-137 מיליון דולר.

במקביל היא חתומה על חוזי חסות ארוכי טווח עם חברות כמו מסטרקארד, מקדונלד'ס ואקסלון, ששווים לה עוד עשרות מיליוני דולרים בשנה. בצד ההתחייבויות, שכר השחקנים של הקבוצה לעונה הבאה עומד לפי אתר ESPN על כ-107 מיליון דולר.

אגב, בחדשות אחרות הקאבס תובעים את חברת לבוש הספורט אנדר ארמור (Under Armour) על כך שביטלה הסכם לחמש שנים באופן חד צדדי.

ההסכם עם הקאבס בשווי 10.8 מיליון דולר בוטל על ידי אנדר ארמור לאחר שנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
תיקון טעות (משכורות שחקנים)
ב-2008, תקציב משכורות השחקנים עמד על כ-118-120 מיליון דולר בתחילת הרבעון השני של השנה. לקראת הרבעון השלישי של השנה, התקציב גדל בעוד כמה מיליוני דולרים עם הצטרפותם של שחקנים, אבל העלייה בתקציב לא היתה חריגה. בחודשים האחרונים הקבוצה ביצעה מספר שינויים, שחקנים עזבו ואחרים הצטרפו. התקציב המוערך לשנת 2009 הוא כ-133-135 מיליון דולר (עלייה של כ-12-13% בתקציב), ולא 107 מיליון דולר כפי שנכתב בכתבה. הערה נוספת: 900 מיליון דולר הוא לא רק הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור קבוצת בייסבול, אלא עבור אירגון ספורט בכלל. השיא הקודם עמד על 800 מיליון דולר, כשדניאל סניידר קנה את הוושינגטון רד סקינס מה-NFL (פוטבול). חשוב לציין כי הקבוצה אכן היתה נמכרת עבור מעל מיליארד דולר אלמלא המשבר הפיננסי. ידוע כי מארק קיובן, יזם התקשורת והאינטרנט, התכוון להציע כמה מאות מיליוני דולרים יותר מהאחרים, מה שהיה מעלה את תג המחיר לסכום בדיוני. כמה ריאלי זה היה? ריאלי. זה אולי לא משתלם עבור עין בלתי מזוינת, אבל עבור אדם שאוהד את הקבוצה ומבין את הנתח של שוק הספורט בשיקאגו, זה צעד שמחזיר את ההשקעה בראייה ארוכת טווח. בשביל אדם כמו מארק קיובן, או לצורך העניין בשביל משפחת ריקטס (900 מיליון דולר), הקבוצה נקנתה לשם החזר לא מיידי של ההוצאות. ואני בכלל לא בטוח, לפי דעתי הצנועה, שזה מהלך גרוע. אדרבא, גולת הכותרת היא "ריגלי פילד", כיוון שהפוטנציאל העסקי שלו שווה זהב (או נפט...).
אליקו  |  25.01.09