אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ואי שוובל רוכש את גוטקס מאפריקה ישראל בכ-50 מיליון דולר צילום: סיון פרג'

ג'ואי שוובל רוכש את גוטקס מאפריקה ישראל בכ-50 מיליון דולר

שוובל, השותף הקנדי של אפריקה ישראל בגוטקס, אמר ל"כלכליסט" כי ההסכם ייחתם מחר. לדבריו, "גוטקס שווה כ-400 מיליון דולר, כך שאני בוודאי קונה את החלק של אפריקה במחיר מצוין"

26.01.2009, 22:43 | סיון איזסקו

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", ג'ואי שוובל, השותף (50%) הקנדי של אפריקה ישראל בחברת גוטקס, רוכש את חלקה (50%) של אפריקה במעט פחות מ-50 מיליון דולר. גוטקס מחזיקה ברשתות זארה, פול אנד בר, קריסטינה, מאסימו דוטי ויצרינית בגדי הים גוטקס.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר שוובל: "מחר בשעה 14:00 אנחנו חותמים על ההסכם. אני רוכש את חלקה של אפריקה ישראל לפי שווי של מעט פחות מ-100 מיליון דולר. להערכתי, גוטקס שווה אפילו 400 מיליון דולר, כך שאני בוודאי קונה את החלק של אפריקה במחיר מצוין".

"מדובר בעסק גדול בכל קנה מידה שלא מסתכלים עליו. מחזור הפעילות של קבוצת גוטקס מסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל בשנה".

בסוף יוני 2008 פורסם ב"כלכליסט" כי אפריקה ישראל מתכוונת לחסל את אחזקותיה בגוטקס - ידיעה שזכתה מאוחר יותר להכחשה מפיו של מנכ"ל אפריקה ישראל איזי כהן וסגן יו"ר הדירקטוריון נדב גרינשפון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למגיבה מספר 1, אני מבין על מה את מדברת אבל...
מניסיון כשמדברים בקטן, נשארים בקטן. כאשר את משקיעה, ונהיית אשת עסקים שכומים של כמה אלפי שקלים נראים ממש קטנים וזניחים יחסית. ברגע שאת מתחילה להרוויח, וסכומים גדולים של כסף, הסכומים מתחילים להראות דומים. ובגדול אצל אנשי עסקים הכל פרופורציוני. 1000000 ש"ח אצל איש עסקים יכולים להוות יחס של 1000 ש"ח עבור האדם הפשוט מבחינת הערך הכספי שלהם. וכך הלאה. וכן כנראה שבגדי ים מכניסים הון תועפות... בדיוק כמו הרבה מאוד תחומים אחרים שאנשים עוסקים בהם ולא תמיד ידוע כמה הם מרוויחים...
מגיב מס' 2  |  27.01.09