אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות שדות התעופה בוחנת כדאיות פתיחת טרמינל 1 לטיסות בינלאומיות בקיץ צילום: גלעד קוולרצ'יק

רשות שדות התעופה בוחנת כדאיות פתיחת טרמינל 1 לטיסות בינלאומיות בקיץ

הטרמינל הישן, שבו פועלות טיסות פנים ארציות, אמור היה לעבור למתכונת מלאה של טיסות בינלאומיות בקיץ 2009, אולם ייתכן וההאטה הצפויה בתנועת הנוסעים תעכב את המהלך

27.01.2009, 21:08 | יסמין גיל

מתגעגעים לטרמינל 1 בדרך לחו"ל? המשיכו להתגעגע. בהמשך לפרסומים קודמים של רשות שדות התעופה (רש"ת), לפיהם הטרמינל הישן יחזור לשרת טיסות יוצאות בינלאומיות באופן מלא החל מקיץ 2009, בוחנת בימים אלה הרשות את כדאיות המהלך.

טרמינל 1 הוסב לפעילות של טיסות פנים ארציות, לאחר פתיחת טרמינל 3 לטיסות בינלאומיות. אלא שעם הגידול בפעילות טיסות השכר, בעיקר לטורקיה, כמו גם כניסת מפעילי הטיסות המוגדרות כ"מוזלות" - נבחנה ברשות

האפשרות להחזיר את הטרמינל הישן לפעילות בינלאומית לטיסות אלה.

תחילת המהלך שתוכנן לקיץ 2009, הוקדם באופן חלקי לקיץ 2008 ולשם כך בוצעו במקום עבודות שיפוץ קלות. עבודות השיפוץ המסיביות אמורות היו להסתיים לקראת שיא הפעילות בין יולי לספטמבר 2009.

"בשל הצפי לירידה בתנועת הנוסעים, נבחנת הכדאיות של המהלך", אמר היום (ג') ל"כלכליסט" גורם בענף, בעל נתח פעילות משמעותי בתנועת השכר מישראל לטורקיה. "היו תכניות לפתוח את טרמינל 1 לטיסות בינלאומיות, אבל יש התלבטויות בנושא".

מרש"ת נמסר בתגובה: "הרשות הודיעה על כוונתה להפעיל את טרמינל 1 לטיסות בינלאומיות בעונת הקיץ, על מנת להגדיל הקיבולת של נתב"ג. בהתאם למגמת תנועת הנוסעים הצפויה והתמורות בשווקים הכלכליים בארץ ובעולם, תגבש רש"ת את עמדתה בדבר פתיחת טרמינל 1 לאחר חג הפסח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות