אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דור כימיקלים של משפחת דנקנר רוכשת שני מפעלי תעשייה ב-32 מיליון שקל צילום: יריב כץ

דור כימיקלים של משפחת דנקנר רוכשת שני מפעלי תעשייה ב-32 מיליון שקל

יחד עם זאת העסקה עדיין כפופה לאישורים רגולטורים שונים בהם אישור רשות ההגבלים העסקיים, קבלת הסכמה של מנהל מקרקעי ישראל להעברת הזכויות במקרקעין ובדיקת נאותות שתבצע דור כימיקלים למפעלים

27.01.2009, 17:40 | נעמה סיקולר
דור כימיקלים של משפחת דנקנר הודיעה כי תרכוש אתרי מחזור ופסולת תעשייתית באשדוד וברמת חובב בתמורה ל-32 מיליון שקל.

מדובר בשתי חברות משפחתיות - פטרוכים רמת חובב ופטרוכים דרם שהיו עד כה בשליטת יצחק ראובן שלהן מפעלים תעשייתיים ברמת חובב ובאשדוד, העוסקים במחזור תוצרים לתעשיית הכימיה, עסקי זיקוק, הפרדה, ניקוי, השבה ומחזור וכן ייצור של כימיקלים שונים. פרט לפעילות התעשייתית רוכשת דור כימיקלים גם את שטחי הנדל"ן של המפעלים – עתודות קרקע שערכן לא נמסר ולוקחת על עצמה את התחייבויותיהן של החברות הנרכשות.

יחד עם זאת העסקה עדיין כפופה לאישורים רגולטורים שונים בהם אישור רשות ההגבלים העסקיים, קבלת הסכמה של מנהל מקרקעי ישראל להעברת הזכויות במקרקעין ובדיקת נאותות שתבצע דור כימיקלים למפעלים. החברה אף התחייבה בקנס של 360 אלף שקל, בכל מקרה שבו תיסוג בה מהשלמת העסקה, אלא אם חלפו 9 חודשים והתנאים המתלים לעסקה לא התקיימו.

דור כימיקלים היא החברה בפחות מוכרת בין שלל האחזקות של משפחת דנקנר. החברה נשלטת על ידי אחד האפיקים של המשפחה – שלה חמישה בתי אב – משפחת אברהם, שמואל, לאה, דוד ויצחק, (יצחק הוא אביו של נוחי דנקנר). האחים הדומיננטיים בחברה הם דוד ולאה המחזיקים ב-41.4% ו-21.5% ממניותיה בהתאמה. דור כימיקלים פועלת ב-35 השנים האחרונות בתחום התעשייה הפטרוכימית ותעשיית הפלסטיקה. למעשה מדובר בחברה שמרבית מניותיה מצויות בידי בעלי השליטה, בעיקר בידי דוד דנקנר שמגדיל אחזקותיו בעקביות.

באשר לשני המפעלים אותם רוכשת החברה השניים ממוקמים באשדוד ובאזור התעשייה רמת חובב שמדרום לבאר שבע הידוע בזיקתו לתעשיות כימיות ולאתרי פסולת שונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות