אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היקף העסקה לרכישת אלדין ירד ב-20 מיליון דולר בשל תחזיות חלשות לשנת 2009 צילום: אוראל כהן

היקף העסקה לרכישת אלדין ירד ב-20 מיליון דולר בשל תחזיות חלשות לשנת 2009

כך עולה מזימון האספה לבעלי המניות שאמורה לאשר את העסקה. במסגרת המו"מ ביקשה וקטור מאלדין לספק לה תחזיות לרבעון הרביעי ולשנת 2009 – וכאשר אלו היו חלשות – הורידה את הצעתה מ-180 מיליון דולר ל-160 מיליון דולר

27.01.2009, 23:23 | תומר קורנפלד
מאז שהוכרזה העסקה לרכישת אלדין תמורת 160 מיליון דולר, סירב יו"ר ומנכ"ל אלדין ינקי מרגלית להתייחס להשתלשלות העניינים ולסיבות שגרמו לוקטור קפיטל לסגת מההצעה הראשונית לרכישה החברה תמורת 180 מיליון דולר (13 דולר למניה). בסופו של דבר הסכים מרגלית למכור את חברת פתרונות אבטחת המידע תירכש ב-20 מיליון דולר פחות מההצעה הראשונית.

היום שופכת חברת אלדין אור לראשונה על השתלשלות העניינים שהובילו לרכישתה על ידי חברת וקטור תמורת 160 מיליון דולר שהם 11.5 דולר למניה. בזימון לאספת בעלי המניות (פרוקסי) מחויבת החברה לפרסם את כל השלבים שהובילו להשלמת העסקה.

מהשתלשלות העניינים שהובילה לעסקה עולה, כי בשיאו של המשבר בעולם בחודש נובמבר וקטור עדיין הסכימה להעלות את הצעתה הכספית לרכישת אלדין מעל הצעתה הראשונית ולרכוש את החברה תמורת 13.25-13.75 דולר למניה. בהמשך, רצתה וקטור לשנות את מתווה העסקה באופן שיעמוד על 13.25 דולר למניה כאשר סכום נוסף ישולם על פי רווחי החברה. באלדין לא אהבו את ההצעה ודרשו מוקטור לסיים את בדיקת הנאותות ולפרסם הצעה סופית לרכישת החברה.

בוקטור לא מיהרו להגיש הצעה סופית והעדיפו להמשיך את תהליך בדיקת הנאותות כאשר הצדדים המשיכו לנהל את המו"מ. בתחילת דצמבר, לאחר שהעמיק המשבר בעולם, וקטור ביקשה, וקיבלה תחזיות כספיות של אלדין לשנת 2009 ולרבעון הרביעי של 2008. בוקטור התאכזבו מהתחזיות, וסיפקו לאלדין הצעה כספית לרכישת אלדין ל-12 דולר למניה (170 מיליון דולר). מדובר היה בהצעה כספית שאינה מחייבת כאשר בינתיים בוקטור רצו להמשיך את תהליך בדיקת הנאותות.

בחמישי לינואר, וקטור קיבלה מידע נוסף לגבי תוצאות הרבעון הרביעי – היא החליטה להוריד את הצעתה פעם נוספת לרמה של 160 מיליון דולר שהם 11.5 דולר למניה כאשר הציעה לאלדין תוספת במחיר – במידה וקופת המזומנים של החברה בעת סגירת העסקה תהיה מעל 12 מיליון דולר. שבוע מאוחר יותר – ב-12 לינואר העסקה הוכרזה לאחר שאושרה על ידי הדירקטוריון של אלדין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות