אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ינקי מרגלית: "אעזוב את אלדין כשתושלם הרכישה" צילום: עמית שעל

ינקי מרגלית: "אעזוב את אלדין כשתושלם הרכישה"

מייסד החברה, שנמכרה לקרן הפרייווט אקוויטי וקטור ב־160 מיליון דולר, ל"כלכליסט": העסקה לא הותנתה בפיטורים, אך לא ידוע מה יהיה לכשתושלם

28.01.2009, 09:07 | אסף גלעד
"עדיין לא החלטתי מה בכוונתי לעשות, כרגע מה שבטוח הוא שלא משעמם לי", כך אמר אתמול (ג') ינקי מרגלית, מייסד חברת אלדין ל"כלכליסט" בכנס של לשכת המסחר ישראל־יפן. מרגלית אמר את הדברים בעקבות מכירת אלדין לקרן הפרייווט אקוויטי האמריקאית וקטור לפני כמה שבועות, במחיר של 160 מיליון דולר.

"הרכישה עדיין לא הסתיימה לגמרי, מה גם שעוד לא עיכלתי את כל מה שקרה", אמר מרגלית. אם הכל יילך כשורה והרכישה תסתיים בפברואר, קרוב לוודאי שאעזוב".

האם יפוטרו עובדים בעקבות העסקה?

"לא היתה התניה כזו מצד וקטור, אך אין אפשרות לדעת מה יהיה כשתושלם העסקה. החברה תעבור לבעלותם ולי לא תהיה השפעה על מה שיקרה".

|האם תחזור ל"לתת", הארגון שעזרת בהקמתו?

"'לתת' הוא ארגון מצליח שהפך לחזק מאוד בזכות עבודה רבת שנים, אבל צפויים לו אתגרים קשים מאוד בעקבות המשבר, כמו כל המגזר השלישי שיסבול קשה מאוד השנה. תרמתי לו הרבה, אבל כל מה שיכולתי לתת לו נתתי כבר".

מרגלית ציין לחיוב את עסקת תמחור האופציות מחדש שעשה לפני כשנה באלדין, לרמה של 8 דולר למניה. "בעקבות הרכישה של וקטור העובדים הרוויחו יפה מאוד. השתלם לתת להם אופציות גם במצב כלכלי קשה".

מרגלית סירב לומר לאן מועדות פניו, בעיקר כיוון שככל הנראה, עדיין לא החליט על המשך דרכו, אך שלח רמיזה מסוימת לגבי עיסוק עתידי אפשרי: "ענף ההייטק ספג מכה קשה מאוד. אם תספור את החברות מגובות ההון סיכון ששרדו היום תגלה שיש לך בעיה לבנות רשימה. גם חברות גדולות שהיו דומיננטיות כאן בשנים האחרונות - היום כבר לא תראה אותן. כמה סמנכ"לי כספים נשארו היום בהייטק הישראלי? לא הרבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
למגיב מס 1
אם אתה עובד בחברה - אתה יודע שהעבודה ירדה ! .....וזאת הסיבה לפיטורים. נכון עשו בהנהלה שנהגו בצורה הנדרשת - למרות שהבעלים מתחלפים. בעניין ינקי - למה מנדנדים לבנאדם ? תנו לו לגמור פרק - וכל סיום של דרך אחת הוא פתח לדרכים חדשות.... עד היום הוא הסתדר לא רע - כנראה שהוא ימשיך להסתדר :))
דן , מרכז  |  28.01.09
2.
אם לא דרשו אז למה פיטרתם?
שבוע לפני הודעת המכירה פיטרתם כעשרים עובדים ברחבי העולם. אם ווקטור לא דרשו את הפיטורים, ואלדין הלכה לכיוון זה בכל מקרה, למה לכל הרוחות פיטרתם את אותם עשרים עובדים? התייעלות? צמצומים? שיפור מאזן? כל הסיבות הללו אינן מאוד רלוונטיות כאשר יש לחברה רוכש ולמעשה בעלים חדשים שאינם דורשים את הפיטורים. תודה ינקי שהוספת עוד 20 איש לסטטיסטיקה. אני בטוח שעם הכסף שאתה עשית במכירה אפילו לא עצרת לחשוב.
עובד שפוטר , אלדין  |  28.01.09
לכל התגובות