אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איסוף מוצרי מעדנות בשל החשש לליסטריה יעלה לחברה 10 מיליון שקל צילום: מיכאל קרמר

איסוף מוצרי מעדנות בשל החשש לליסטריה יעלה לחברה 10 מיליון שקל

סכום זה אינו כולל את ההפסדים עקב אי נוכחות המוצרים על המדפים ועקב מעבר של צרכנים לרכישת מוצרי חברות מתחרות

28.01.2009, 12:03 | אורנה יפת
האיסוף של מוצרי מעדנות מהמדפים, בשל החשש לחיידקי ליסטריה, יעלה לחברה האם סנפרוסט 10 מיליון שקל. מעדנות נמצאת בבעלות מלאה של סנפרוסט מקבוצת תנובה. הוצאה זו אינה כוללת בתוכה את ההפסד של החברה מאי נוכחותה על המדף ומעבר של צרכנים לרכוש מוצרים של חברות מתחרות כגון זוגלובק ונטו (שלושת האופים).

איסוף מוצרים ממדפי רשתות השיווק והחנויות אורך כ-24 שעות, ומעדנות ביצעה במהלך השבוע שני איסופים של מוצריה, בימים ראשון ושלישי. ביום ראשון בערב החל איסוף של מוצרי פיצה וביניהם המותג הנמכר של החברה, פיצה מקפיצה, וכן פשטידות מתוצרת מעדנות. יומיים לאחר מכן הודיעה החברה כי היא מבצעת שוב איסוף של מוצרים וכעת נעדרים מנקודות המכירה כמעט כל מוצרי החברה, מתאריכי תפוגה מסוימים. בין היתר הוסרו היום מהמדפים כל סוגי הבורקס, מלאווח, ג'חנון, בצק פילאס, עלי בלינצ'ס, אמפנדס בשר ומאפה נקניקיה, בצק עלים ומוצרי ניסימיקו מתאריכים מסוימים.

לאחר שמעדנות ביצעה בדיקות מדגמיות של הפיצות והפשטידות התעורר חשש כי יתר קווי הייצור במפעל גם כן היו חשופים לחיידקי הליסטריה. מהחברה נמסר כי "מטעמי זהירות ובשל הזמן הארוך הדרוש לבדיקות נוספות (72 שעות) החליטה החברה לנקוט במשנה זהירות ולאסוף מנקודות המכירה את מוצריה". יצוין, כי במשרד הבריאות עוקבים אחר הבדיקות שמבצעת החברה ובשלב זה אין חשש לבריאות הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בדיקת ליסטריה
ככל הידוע לי,הבדקה לגילוי היידק הליסטריה אינה מהווה בדיקה מחייבת של הרשויות (משרד הבריאות)לכן,לדאבוני לגמרי לא יאהיה מופתע על גלוי היידק זה אצל יצרני מזון רבים אחרים אילו משהו היה מחייב אותם לבדוק ולדווח,כל זה לאור העמידות הבלתי רגילה של החיידק בטמפרטורות גבהות ונמוכות.
levingher , israel  |  29.01.09
5.
חברים, מעדנות עשתה את הדבר הנכון ביותר החל מלקיחת אחריות וכלה באיסוף המוצרים
יתרה מזאת, היא החליטה לא לקחת סיכון ולאסוף גם את שאר המוצרים ע"מ לא להמתין 72 שעות לתוצאות בדיקה. אני שמעתי את מנכ"ל החברה לוקח אחריות מלאה באחת התוכניות בטלויזיה הדרך והצורה שבה הוא לקח אחריות מעידה על אופי האדם והחברה. אני אישית, רק בשל ההתנהלות הכל כך נכונה של מעדנות בסיפור הזה לא רק שאמשיך לרכוש מעדנות בשל איכות מוצריהם אמשיך לרכוש מוצרים של מעדנות משום שזו הדרך שלי לומר להם כל הכבוד! תמשיכו בדרך הזאת!!! וכן ירבו חברות ואנשים כאלה!!.
גלית , מרכז  |  29.01.09
לכל התגובות